image

Поганий вплив корисних каш

Крупи багаті повільними вуглеводами і довго насичують, але в той же час більшість з них містить клейковину, яка робить весь вміст шлунка липким і важким для перетравлення.

 

Крупи включають до раціону багатьох дієт і систем харчування. Каші з розварених круп багаті клітковиною, яка є важкою для перетравлення і такою корисною для очищення організму. В той же час злакові та зернові абсолютні чемпіони за вмістом вітамінів, мінералів і амінокислот.
Їсти чи не їсти каші, кожен вирішує для себе сам. Щоб перевірити наскільки крупи потрібні вашому організму, спробуйте на 2 тижні виключити їх з раціону. Чи вистачить вам без них джерел "повільної" енергії”? Представляємо Вашій увазі деякі плюси і мінуси каш.

Основними мінусами каш можна вважати: 

Глютен, що міститься у, мабуть, найпопулярніших злакових: вівсі, пшениці, ячмені та житі. Глютен - клейковина - водонерозчинний білок, який при регулярному вживанні відкладається на стінках кишечника, погіршуючи його роботу, а з часом може сприяти подразнення слизової оболонки кишечнику. Це порушує всмоктування важливих поживних речовин, може сприяти розвитку алергії та інших захворювань.

Навіть цільнозернові злаки не надто збалансовані за складом амінокислот і містять мало білка. В них є відмінний набір мікроелементів (як, наприклад, в гречці), але для засвоєння і користі до каш краще додавати зелень, овочі, горіхи і сухофрукти.

Більшість круп у продажу - рафіновані. Тобто очищені від оболонок зеленого зерна, нерідко пресовані або пропарені. Це робиться для того, щоб полегшити і прискорити процес готування каш з 1-2 годин до 5-15 хвилин. Чим тонше зерно, тим менше часу потрібно для його приготування. Якщо зерно не є цілим, то воно швидше засвоюється і його глікемічний індекс є вищим, ніж звичайного. Це призводить до різкого підвищення цукру в крові.

oatmeal-053113-06

До основних переваг каш можна віднести:

Крупи – це джерело повільних вуглеводів. Вони швидко та надовго втамовують відчуття голоду. Дефіцит якісних вуглеводів може привести до слабкості, сонливості, запаморочення, головних болів, зниження працездатності. Однак, потрібно пам'ятати: чим більше крупа є цілісною, тим повільніше вона засвоюється організмом. Тим самим крупа насичує і залишає відчуття ситості та не виключає різкого підвищення цукру в крові.

Гречка та пшоно взагалі не містять глютен. Крім того, мають низький глікемічний індекс і легше засвоюються, ніж інші злаки. Але якщо ви вибираєте між модними зараз кус-кусом, булгуром - пам'ятайте, що це та ж пшениця, тому з чистою совістю можете проміняти тарілку "корисної" каші на тарілку смачної пасти з борошна грубого помелу.

Крупи містять клітковину. Навіть каші швидкого приготування. Відповідно, стимулюють травлення і запускають очисні процеси, допомагають контролювати вагу. Клітковина у складі каші (самий складний вуглевод, з яким не в силах впорається наша травна система) виконує функцію "волоті" в організмі - НЕ засвоюючись, вона проходить по кишечнику, збираючи зі стінок все зайве: накопичені шлаки, токсини і залишки неперетравленої їжі.

Цільні злаки корисні для серцево-судинної системи. Звичайно, крупи в цьому не унікальні, однак практично всі сприяють зниженню рівня "поганого" холестерину - ліпопротеїдів низької щільності - і тригліцеридів. Двох важливих причин, що викликають серцеві хвороби.

Деякі каші відносять до «супер-їжі» - продукти з унікальною, підвищеною поживною цінністю. Наприклад, кіноа, що має один з найбільш високих показників рослинного білка в складі крупи - від 10 до 15 г у склянці продукту, а також високий вміст фолієвої кислоти і клітковини. Такий продукт майже повністю засвоюється організмом.

spoon.com.ua

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com