Шпинатний воркошоп: ужгородці вчилися готувати яскраві й корисні страви (ФОТО)

Зараз чудова пора, аби готувати легку, а головне — здорову їжу. І таки найсмачнішу. До прикладу, близьких і себе можна радувати смакотою зі шпинату, який надто корисний, доступний у ціні, а їжа виходить кольоровою і навіть вишуканою. 7 червня в ужгородському дитячому кафе “Карамелька” проходив майстер-клас із приготування страв зі шпинату.  

Люб’язні організатори — молоде подружжя Жовківських готували для гостей (які також допомагали) суп-пюре зі шпинату, картоплі і моркви та італійську вердуру зі шпинату і сиру. Обидві страви — прості й не забирають багато часу, за хвилин 45 ви зможете приготувати повноцінний обід, та навіть власноруч зробити цукерки “шарики-смешарики” на десерт, які були милою несподіванкою для учасників воркшопу.

Таня Жовківська зазначила, що шпинат, як і всі зелені овочі, має хлорофіл, що дуже корисно для крові. Цей овоч швидко засвоюється, має клітковину, що очищує шлунок від шлаків.

Для супу треба:

  • 2 пучки шпинату,
  • 200 г картоплі,
  • 1 маленьку морквину або половину великої,
  • 100 г сметани,
  • бульйон, у якому варився шпинат,
  • морська сіль, перець (за смаком),
  • сухарики (зроблені у домашніх умовах).

Приготування:

Варимо шпинат окремо від картоплі і моркви (картоплю і моркву кроїмо на четвертинки). З картоплі і моркви зливаємо всю воду, а зі шпинату залишаємо, оскільки вона буде додаватися у пюре, тим паче, вона містить у собі безліч корисних речовин. Далі кладемо шпинат у блендер, додаємо шпинатну водичку і збиваємо, виливаємо у каструлю. Окремо збиваємо у блендері моркву і картоплю зі шпинатним бульйоном. Два пюре змішуємо до потрібної консистенції, додаємо сметану, солимо і перчимо, опісля кип’ятимо ще 5 хвилин. Посипаємо суп сухариками і подаємо на стіл.

Для вердури треба:

  • 3 пучки шпинату,
  • сир (пропорція довільна, але шар сиру обов’язково має покрити шпинат) — будь-який, також смакує плавлений,
  • оливкова олія першого віджиму або вершкове масло.

Приготування:

Для вердури також відварюємо шпинат і зціджуємо з нього всю воду, він має бути максимально сухим. Розігріваємо пательню, вливаємо трішки оливкової олії або кладемо масло. Вкидаємо шпинат на хвильку, відтак всипаємо натертий сир. Далі накриваємо пательню кришкою, вимикаємо вогонь і чекаємо 5 хвилин, аби шпинат із сиром синтезувалися. Ріжемо на шматочки і подаємо на стіл.

Для цукерок треба:

  • 400 солодкого печива “хрустик”,
  • 100 г вершкового масла (72%),
  • 100 г промитих окропом родзинок (замість родзинок можна використати грецькі горіхи/курагу/арахіс тощо),
  • маленьку банку згущеного молока.

 

Приготування:

Печиво давимо чимось важким або просто руками, невеличку частину печива відсипаємо. У більшу частину крекера додаємо масло, потім згущене молоко, відтак родзинки. Робимо кульки і обкатуємо їх у печиві (замість печива можна використати кунжут/ кокос тощо).

Такий воркошоп — душевне спілкування, легка атмосфера, обмін досвідом і порадами щодо правильного харчування і здорового способу життя. Гості готували разом з організаторами і дегустували щедрі порції, до цукерок також подали домашній чай із липи та м’яти.

Подібна акція — вже не перша в Ужгороді. На новорічні свята Ігор із Танею навчали готувати салат “Олів’є” у вегетаріанському варіанті і за смаком навіть кращий — більш натуральний. Також був майстер-клас з індійської кухні, а у планах спробувати щось готувати за угорськими традиціями але без м’яса, риби та яєць. Тим паче, Таня знає рецепт вегетаріанського боб-гуляшу.

Щодо шпинату, то молода пара багато подорожує і бачить, що у Європі цей овоч надзвичайно популярний, з нього можна готувати безліч унікальних страв, тому і виникала ідея шпинатного майстер-класу.

Захід проходив у рамках проекту “Вегетаріанська кухня в Ужгороді”.

 

Евеліна Гурницька для ProZak.info

фото: Наталія Каралакіна

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com