image

7 міфів про старіння, в які час припинити вірити

Не варто боятися віку. Наукою доведено, що і на пенсії можна бути здоровим, щасливим і сексуально активним.

Біль в суглобах очікує на кожного

Проблем з суглобами можна уникнути, якщо не ігнорувати фізичні навантаження. Австралійські вчені обстежили жінок у віці від 40 до 67 років і з'ясували, що ті з них, які займалися фізкультурою хоча б по 20 хвилин двічі на тиждень, мають краще збережену хрящову тканину. Отже, помірна активність є профілактикою артриту.

Кістки стають крихкими, а постава - поганою

Остеопороз часто зустрічається у людей похилого віку, але все ж не настільки часто, як прийнято вважати. При обстеженні жінок старше 100 років з'ясувалося, що цей діагноз був підтверджений лише у 56% з них, причому проявлятися хвороба почала в середньому у 87 років. Особливо оптимістично ці дані виглядають, якщо враховувати, що ці жінки виросли в той час, коли мало що було відомо про дієти і вправи, які можуть зміцнити кістки.

Зникає лібідо

Зниження статевого потягу відноситься до факторів, яких можна запобігти. Це також стосується проблем з тиском, хвороб серця, діабету чи депресії. Достатньо тримати себе в хорошій фізичній формі, наприклад займатися в спортзалі два рази на тиждень. За даними медиків, зазвичай сексуальне бажання не знижується до 75 років. Дослідники Інституту успішного старіння Нью-Джерсі опитали людей старших за 60 років і вияснили, що у 60% бувають регулярні фізичні контакти. Для інших перешкодою була скоріше відсутність партнера, а не бажання.

Гени визначають, як ви будете старіти

Те, як протягом життя проявить себе навіть найздоровіший набір генів, багато в чому визначається впливом хімічних речовин і стресу, тим, що ви їсте і як часто займаєтеся спортом. Як ви будете старіти, залежить від вас.

Креативність зникає з роками

Немає ніяких доказів зниження креативності з віком. При цьому заняття творчістю в зрілому віці позитивно впливає на якість життя. Дослідження Університету Джорджа Вашингтона засвідчило, що у людей похилого віку, які приєдналися до хору, показники здоров'я були кращими, ніж у тих, хто не реалізував свій творчий потенціал. Хористи купували менше ліків, відчували себе менш самотніми і демонстрували більш оптимістичний погляд на життя.

Мозок припиняє розвиватися

Дослідження показують, що мозок продовжує формувати нові нейронні зв'язки і зміцнювати існуючі протягом усього життя. Це відбувається до тих пір, поки ви підкидаєте йому завдання для вирішення. Тому не варто нехтувати тренуванням цього важливого органу.

Люди похилого віку завжди примхливі і нещасні

Дослідники з Німеччини взяли інтерв'ю у 40 довгожителів і виявили, що, незважаючи на фізичні і психічні проблеми, 71% з них є щасливими. Респонденти відзначили, що задоволені життям так, як і за роки до цього. Тож позитивне ставлення до себе і світу треба берегти з молоду.

www.rd.com/health

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com