image

Що робить цукор з нашим організмом, - лікар-дієтолог із Закарпаття

Цукор спричиняє незворотні процеси в організмі, зокрема, завдає шкоди підшлунковій залозі аж до її відмови у роботі, що стає причиною цукрового діабету. Тому цукор краще взагалі не вживати. Якщо вже дуже хочеться - дослухайтеся до порад лікаря-дієтолога із Закарпаття Оксани Скиталінської. 

Вона присвятила цукрові окремий пост на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, у якому пояснює, чому цукор такий небезпечний для нас і в якому вигляді його можна вживати, якщо без солодкого не можете жити. 

"Солодкого ранку, дня і життя всім Вам!
Я давно хотіла хотіла написати про цукор і мотивувати Вас їсти його менше (аж до мінімуму, аж до відмови).

В нашому організмі дуже багато процесів залежать від вмісту та роботи основного білка нашого тіла -- колагену.

Будова молекули колагену дуже складна: вона нагадує великий канат, скручений із маленьких канатиків, які, в свою чергу, також скручені.

Така будова потрібна для того, щоб забезпечувати пружність тканинам: шкірі, щоб вона не відвисала, зв'язкам та міжхребцевим дискам, щоб не ставали жорсткими і не виходили з ладу, судинам та м'язам, в тому числі, і серцевому м'язу, щоб були еластичними.

Коли ми часто вживаємо страви, в яких багато цукру (цукерки, тістечка, тортики, солодкі печива, солодкі і глазуровані сирки, згущонку, солодкі напої), молекули глюкози (цукру) утворюють "зшивки" між молекулами колагену, що робить їх жорсткими, нееластичними. 
Наслідком цього є передчасне старіння всього організму, шкіра стає в'ялою, зморшкуват, відвисає, легко травмуються сухожилля та міжхребцеві диски, серцевому м'язу доводиться працювати в надмірному режимі. 

Регулярний надмір цукру заставляє працювати підшлункову залозу до виснаження, і молекули глюкози "облипають" еритроцити (клітини крові, що несуть кисень до клітин), судини зсередини, нервові волокна, тобто "зацукровують" їх (особливо характерно для хворих на цукровий діабет 2 типу).

Крім того, надмір цукру перетворюється в жир і відкладається всюди, де лише можливо: у клітинах печінки, підшлункової залози, навколо внутрішніх органів, серця, легенів. 

Скільки можна вживати цукру? В ідеалі, в чистому вигляді -- ні скільки.

Але якщо це буде щодня ложечка в ранкову каву, чи під час якоїсь приємної події шматочок   -- не страшно, головне, щоб не щодня)

Де багато цукру? Ви і самі це прекрасно знаєте)
Випічка, тістечка з кремом, згущонка, солодкі печеньки, солодкі напої. Тому -- лише покуштувати і то -- не щодня)

Чим замінити цукор? 

Фруктами та ягодами -- свіжими та мороженими.
По-перше, цукор, який в них міститься, це не лише глюкоза, але й фруктоза, яка повільніше засвоюється і не заставляє підшлункову виробляти інсулін, і менш калорійний, бо "пов'язаний" із клітковиною, що сповільнює її засвоєння;
-- по-друге, вони містять вітаміни та антиоксиданти, зокрема, вітамін С, який оберігає колаген від руйнування.

Життя можна зробити солодким і без цукру", - радить Оксана Скиталінська. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com