Чому Київ і надалі забирає від Закарпаття гроші із "дорожнього експерименту"
Закарпаття не змогло отримати від "дорожнього експерименту" належні 107 млн. грн. на ремонт доріг
Ми повідомляли про те, що уряд розробив законопроект, який дозволяє чотирьом прикордонним областям залишати частину митних зборів у себе в областях, які повинні використовуватися на ремонти доріг. І до цього переліку тоді увійшли всі західні прикордонні області, окрім... Закарпатської.
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зробив кілька звернень щодо необхідності внесення нашої області в експеримент, яким би частину митних зборів можна було залишати на ремонт доріг.
Москаль навіть порахував, що лише за перше півріччя 2016 року Закарпаття могло б отримати 60 мільйонів із перевиконання митних планів на ремонт доріг.
Згодом Закарпаття таки включили до урядового експерименту. Протягом першого кварталу фактичні перерахування митних платежів Закарпатською митницею ДФС склали більше 767 млн грн. Найбільше перевиконання доведених індикативних показників зафіксовано в березні, а саме на 14,8%. На ремонт доріг пішли перші 20 млн. грн.
Згодом надходження росли. За 7 місяців у спецфонд із "дорожнього експерименту" поступили майже 200 млн. грн.
Та раптом почалися непорозуміння. Київ не віддавав належні нам кошти на ремонт доріг.
Як порахував голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, за останні два місяці ми не отримали майже 107 мільйонів гривень. За вересень - понад 55 млн. і за жовтень - понад 51 млн.
"На початку жовтня Мінфін усупереч нормативно-правовим актам вирішив забрати від Закарпаття 41 мільйон, зароблений у вересні, залишивши всього 14 мільйонів. Таке рішення не підтримав «бюджетний комітет» Верховної Ради, однак із тих пір Закарпаття не отримало ні 14 мільйонів, ні 55 мільйонів, зароблених у вересні, ні 51 мільйон, зароблений у жовтні. Ми не отримали нічого, при тому, що «дорожній експеримент» залишається єдиним серйозним джерелом фінансування ремонту наших автодоріг, а погода все ще дозволяє проводити дорожні роботи. У мене немає слів, щоб адекватно оцінити таку «підтримку» Закарпаття з боку Києва…", - скаржиться Геннадій Москаль.
Він направив Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману телеграму з прохання особисто втрутитися в ситуацію і якнайшвидше вирішити її, - повідомляє прес-служба ОДА.