Уряд схвалив міжурядову угоду між Україною та Словаччиною щодо умов відновлення роботи аеропорту в Ужгороді

березень 17 2021, 17:29

Уряд схвалив міжурядову угоду між Україною та Словаччиною щодо умов відновлення роботи аеропорту в Ужгороді

Кабмін нарешті схвалив угоду зі Словаччиною щодо використання повітряного простору літаками, які вилітають та приземляються в аеропорту "Ужгород"

Це фактично дасть змогу вже найближчим часом відновити роботу аеропорту. 

Як ми повідомляли, відповідна угода між Україною та Словаччиною була підписана ще у вересні 2020 року. 

Закарпатська влада вважає, що ратифікація цієї угоди є шансом для області щодо повноцінного відновлення авіасполучення з іншими регіонами України та закордонням.

Зокрема, перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький на своїй сторінці у Фейсбук написав: Для керівництва області повноцінна робота аеропорту «Ужгород» - пріоритет! І поки у Києві працювали над угодою, ми на місці дбали і дбаємо про приміщення та потужності летовища. Зокрема вже розроблена проєктно-кошторисна документація для капітального ремонту покриття руліжної доріжки, перону, стоянок повітряних суден аеродрому, реконструкція аеровокзалу та будівництво аварійно-рятувальної станції міжнародного аеропорту «Ужгород».

Варто нагадати, що на Закарпатті незабаром почнеться будівництва нового аеропорту, який збудують на межі Ужгородського та Мукачівського районів. 

Аеропорт "Ужгород" перестав приймати літаки з червня 2016 року. Влада області переконувала, що через нерентабельність, однак, згодом стало відомо, що окрім того   припинилася дія угоди між Україною та Словаччиною щодо обслуговування польотів наших літаків над територією Словаччини, а літаки в аеропорт «Ужгород» при зльоті та посадці перетинають повітряний простір сусідньої держави.

Згодом було декілька спроб відновити регулярні польоти з ужгородського аеропорту, однак вони були короткочасними.