В Ужгороді нещодавно встановлений пам'ятник Голодомору перенесуть з чеського кварталу в інше місце (ВІДЕО)

лютий 07 2019, 7:13

В Ужгороді нещодавно встановлений пам'ятник Голодомору перенесуть з чеського кварталу в інше місце (ВІДЕО)

В Ужгороді відбулося спеціальне засідання щодо перенесення пам'ятника Голодомору

Цей пам'ятник було встановлено і відкрито в листопаді минулого року. 

Однак, як лише його встановили, то громадській обурилася його потворністю. Навіть влада почала говорити про те, що пам'ятник дійсно не відповідає тому макету, який переміг під час конкурсу. А з бюджету на виготовлення пам'ятника пішло 2,3 млн. гривень.  Було зрозуміло, що громадськість не зупиниться.

ЧитайтеВ історичній частині Ужгорода встановили пам'ятник архітектурному несмаку у вигляді шматка лайна

І дійсно на сайті Ужгородської міськради відразу ж було зареєстровано петицію щодо перенесення цього пам'ятника і вона доволі швидко набрала необхідну кількість голосів, щоб це питання розглянули.

Вчора відбулося відповідне засідання, за участі як громадськості, так і влади та фахівців, серед яких були члени комісії, які приймали рішення про перемогу пам'ятника в конкурсі. Саме фахівці говорили про те, що конкурс був непрозорим і про те, що макет та оригінал сильно відрізняються.

Зрештою, на комісії звучали різні думки щодо місця, де потрібно поставити цей пам'ятник. Дехто пропонував у сквері на площі Богдана Хмельницького. Були пропозиції перенести пам'ятник на Кальваоію. Найбільш радикальними пропозиціями були такі, щоб пам'ятник переплавити і зробити інший, або здати на металобрухт і повернути виручені гроші до бюджету. Остаточного рішення з цього питання поки немає і комісія збиратиметься ще раз.