В Ужгороді вручили третій Орден Марії Терезії (ФОТО)

травень 03 2017, 14:26

В Ужгороді вручили третій Орден Марії Терезії (ФОТО)

"Вручення відбулося традиційно за участінащадків Імператриці - принців Шандора та Герти Габсбургів, які спеціально до цієї події приїхали з Відня. Акомпонував на світському заході, нетиповому для Ужгорода, музикант Дмитро Фесенко, котрий зіграв гімн Марії Терезії, а наприкінці вручення гостей розважав модерновим танцем колектив "Бліцу". Крім цього, не обійшлося й без традиційних пригощань, які до свята підготував відомий шоколадьє Валентин Штефаньо."

Орден вручали вже звично поруч із пам'ятником Марії Терезії, неподалік Ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального греко-католицького собору, у приватному сквері родини Панових, яка, власне, й заснувала відзнаку. Церемонію вручення модерував дипломат, юрист, громадський діяч, кандидат історичних наук, доктор філософії, доцент в галузі міжнародних відносин, зарубіжний член Угорської академії наук Ален Панов.

Гість церемонії - Принц Шандор Габсбург зазначив, що представникам їхньої родини дуже приємно відвідати такий захід в Ужгороді. У своєму виступі він нагадав про роль Марії Терезії, яка є ключовою особистістю, котра пов'язує Австрію, Угорщину та Україну, а також подякував сім'ї Панових за ідею Ордену. 

Цього року Орденом Марії Терезії нагородили керівника "Фішер-Мукачево" Василя Рябича. Вручала відзнаку особисто принцеса Грета Габсбург

Під час оголошення третього кавалера Ордену Ален Панов розповів, що переможця знають у багатьох країнах світу: "Ця людина забезпечує роботою 1100 осіб, забезпечує їх зарплатою, втричі вищою за мінімальну зарплату в Україні. Він зміг реалізувати проект, який виробляє більше 300 видів ключок для хокею, виробляє більше 200 найменувань лиж. Зрештою, це проект, який освоює нові технології, заявляє про себе на ринку автомобілебудування".

Василь Рябич вважає, що родина Панових через таку нагороду втілює у життя модель поваги до людей, які своєю працею, професіоналізмом доклали зусиль до розвитку нашого краю. "Звичайно, у цей святковий день я не можу оминути словами свій колектив - людей, які розділяли мою філософію, невпинно йшли поруч зі мною. Без них не була би можливою ця нагорода", - зазначив він. У продовження сказаного Ален Панов вручив спеціальну відзнаку Ордену Марії Терезії колективу "Фішер-Мукачево".  

Якщо минулого року Орден вручали у вересні, то починаючи з цього року вручення традиційно буде відбуватися у травні. 

Нагадаємо, що Орден присуджують раз на рік одній особі, яка внесла значний особистий внесок у розвиток економіки та бізнесу, освіти та культури, розвитку громадянського суспільства та іміджу Ужгорода/Закарпатської області. З 2015 року Орден має королівський патронат родини Габсбургів, що є свідченням його міжнародного визнання та ваги у впливових європейських колах.

Першим кавалером Ордену Марії Терезії два роки тому стала хореограф зі світовим визнанням, автор ідеї та керівник ужгородської ССТ «Бліц» Олена Камінська, а спеціальну відзнаку - колектив "Бліцу". Минулого року відзнаку отримав Валентин Штефаньо, а спеціальну відзнаку - кондитерська «Валентин і Валентина Штефаньо».

 

Наталія Толочко