image

Чому у "Мукачівській справі" є вбиті та поранені, але немає покараних

"Мукачівська стрілянина", яка мала величезний міжнародний резонанс, на стадії вироку "зійшла на нуль"

Це дійсно був резонансний випадок. Все нагадувало війну. Радник міністра МВС Антон Геращенко повідомляв про вбитих та поранених.

У мережі було багато відео, від яких стає моторошно.

Ось так конфлікт починався. З боку Ужгорода в бік Мукачева рухалася колона автомобілів з озброєними бійцями "Правого Сектору". Згодом почалася стрілянина.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yptp-qZWeMw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

А це вже відео біля ресторану, де починався конфлікт між "правосеками" та оточенням нардепа Михайла Ланя. І тут також були трупи.

 

Так про "Мукачівську стрілянину" показували незалежні телеканали. На цьому відео є сумнозвісний "Йовбак".

 

А так про ці події розповідали російські пропагандистські телеканали:

 

Як відомо, частину бійців "Правого Сектору" тоді було затримано, а група бійців переховувалася в лісі і потім зникла.

Щодо Михайла Ланя, то він спочатку виїхав за кордон і багато хто вважав, що він втік, але згодом Ланьо повернувся і проти нього вже не було жодних претензій.

А от проти бійців "Правого Сектору" почалися слідчі дії і згодом були тривалі судові перипетії. 

У травні з "правосеків" зняли обвинувачення в тероризмі, а вчора протягом семи годин зачитувався вирок, після якого стало зрозуміло, що хлопці своє "відсиділи".

Ось так про результати вчорашнього вироку написали адвокати бійців "Правого Сектору":

"Результат наступний: Всіх чотирьох за ч.2 ст. 121 ("умисне тяжке тілесне ушкодження"), ст. 257 ("бандитизм"), ч.2 ст.129 ("погроза вбивством"), за ч.1 ст.279 ("блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства") в окремому епізоді і Володимира Бурчу за ч.1 ч.2 ст.263 ("незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами") Кримінального Кодексу теж в окремому епізоді - виправдати.Всіх чотирьох за ч.2 ст. 194 ("умисне знищення або пошкодження майна"), ч.1 ст.263 ("незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами"), ч.1 ст.279 ("блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства"), ч.1 ч.2 ст. 345 ("погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу") - визнати винними.Остаточно визначили покарання кожному - позбавлення волі на 3 роки і 9 місяців. Оскільки відбутий строк у СІЗО у всіх, крім Сергія Деяка, перевищує призначене покарання, то Володимира Бурчу, Родіона Горбенка, Романа Мунчака від відбування покарання - звільнити. Сергієві Деяку ж залишиться відбути 4 місяці ув'язнення.Вирок вступить в законну силу після розгляду апеляції, а якщо таку жодна із сторін не подаватиме, то через 30 днів після його проголошення".

Але апеляція таки може бути. Генпрокуратурі такий вирок не сподобався. Речниця Генпрокурора Лариса Сарган написала: "Щодо рішення суду по 4 бійцям Правого Сектору, яких підозрювали у резонансній стрілянині 11 липня 2015 року на Закарпатті:Державні обвинувачі вважають таке рішення занадто м'яким. Після детального вивчення повного тексту вироку Мукачівського міськрайонного суду буде прийнято рішення про його можливе оскарження".

У свою чергу під цим таки дописом Сарган нардеп-радикал Ігор Мосійчук, який входив до слідчої комісії Верховної Ради щодо "мукачівських подій", написав, що рішення суду правильне, бо підсудними були хлопці, які власне не винуваті. "Саме проти цих бійців не було і немає персональних звинувачень і я вдячний особисто Генеральному прокурору Юрій Луценко, що він розібрався у цій справі", - написав Мосійчук.

Таким чином, були бойові дії у мирному місті в Закарпатті, були поранені та загиблі, але немає покараних за це.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com