image

Капітуляція: Громада Мукачева змусила мера Балогу знизити тарифи на водопостачання

Перед самою сесією Мукачівської міськради мер Мукачева Андрій Балога здався і оголосив про зниження тарифів на водопостачання

Як ми повідомляли,  Мукачівський Водоканал підняв тарифи на водопостачання та водовідведення відразу на 100% з 29 грн до 59 грн за кубометр. Виконком це рішення підтримав одноголосно.

Однак група депутатів Мукачівської міської ради на позачерговій сесії винесли на розгляд питання про скасування цього рішення виконкому, яким більше ніж у два рази збільшено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

У зверненні цих депутатів акцентувалася увага на тому, що попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади.

Але  депутати з фракції Блоку мера Мукачева Андрія Балоги та їхні союзники від фракції партії Батьківщина не захотіли підтримати це рішення. Для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу і водопостачання та водовідведення в місті стало дуже дорогим.

Підняття тарифів є протизаконним хоча б тому, що ще в серпні 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час ведення бойових дій і на пів року після їх завершення. 

В інших областях мораторій діє і тут тарифи не ростуть. Таким чином, зараз  у Мукачеві взагалі найвищі тарифи на водопостачання та водовідведення.

Потім було оголошено про проведення сесії Мукачівської міськради і першим питанням стояло саме питання відміни драконівських тарифів на водопостачання. Стало відомо, що мер    Андрій Балога врахує петицію громади Мукачева про зменшення тарифів. 

Однак сталося щось дивне. Балога відкрив сесію, а потім без будь яких пояснень оголосив перерву в сесії на невизначений термін. Потім  просто втік.

Терпець депутатів увірвався. Вони вважають, що виконком перебуває у ручному управлінні мера Андрія Балоги і цей виконком не стоїть на захисті інтересів мешканців Мукачева. Але сесію так і не проводили. А пройшов вже місяць перерви.

Сесію потрібно ,ekj провести хоча б для перерозподілу бюджету, але ЗМІ Балоги починають звинувачувати опонентів, що вони не змогли зібратися на засідання бюджетної комісії. А це - брутальна маніпуляція.

Зрештою, під натиском громадськості мер Андрій Балога здався і понизив тарифи на водопостачання. Щоправда, тарифи таки будуть вищими, ніж були до підняття на 100%, але вже більш терпимі. У своєму дописі на Фейсбуці мер Мукачева таки прагне вийти сухим з води і знову ж таки винуватими у всьому робить не себе, а політичних опонентів.

"Сьогодні на Виконавчому комітеті Мукачівської міської ради було прийнято рішення про компенсацію частини тарифу на водопостачання та водовідведення з міського бюджету за рахунок скорочення видатків по іншим напрямкам, на період воєнного стану.
Починаючи з березня мукачівці платитимуть 44 гривні за куб води. Якщо абонент вже зробив оплату за березень за старим тарифом, то переплата буде зарахована за наступний місяць.
Це рішення можна було ухвалити ще в лютому, коли я вперше його озвучив народним обранцям, але вже маємо таких депутатів, яким головне не результат в інтересах громади та міста, а спекуляції та маніпуляції на важливому для всіх містян питанні", - написав Балога. 

Але вже всі розуміють, що мер не має підтримки в місті і все йде до того, що вже дуже скоро панування клану Балог у Мукачеві закінчиться.

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com