image

Мер Мукачева вдався до маніпуляцій, щоб відволікти увагу громадськості від високих тарифів на водопостачання

Мер Мукачева Андрій Балога бездарно шукає винуватих у фінансових проблемах

Як ми повідомляли,   Мукачівський Водоканал підняв тарифи на водопостачання та водовідведення відразу на 100% з 29 грн до 59 грн за кубометр. Виконком це рішення підтримав одноголосно.

Однак група депутатів Мукачівської міської ради на позачерговій сесії винесли на розгляд питання про скасування цього рішення виконкому, яким більше ніж у два рази збільшено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

У зверненні цих депутатів акцентувалася увага на тому, що попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади.

Але   депутати з фракції Блоку мера Мукачева Андрія Балоги та їхні союзники від фракції партії Батьківщина не захотіли підтримати це рішення. Для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу і тепер водопостачання та водовідведення в місті стало дуже дорогим.

Підняття тарифів є протизаконним хоча б тому, що ще в серпні 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час ведення бойових дій і на пів року після їх завершення. 

В інших областях мораторій діє і тут тарифи не ростуть. Таким чином, зараз   у Мукачеві взагалі найвищі тарифи на водопостачання та водовідведення.

У вівторок було оголошено про проведення сесії Мукачівської міськради і першим питанням стояло саме питання відміни драконівських тарифів на водопостачання. Стало відомо, що мер   Андрій Балога врахує петицію громади Мукачева про зменшення тарифів. 

Однак сталося щось дивне. Балога відкрив сесію, а потім без будь яких пояснень оголосив перерву в сесії на невизначений термін. Потім просто втік.

Терпець депутатів увірвався. Вони вважають, що виконком перебуває у ручному управлінні мера Андрія Балоги і цей виконком не стоїть на захисті інтересів мешканців Мукачева.

Але сесію так і не проводять. А пройшов вже місяць перерви.

Сесію потрібно провести хоча б для перерозподілу бюджету, але ЗМІ Балоги починають звинувачувати опонентів, що вони не змогли зібратися на засідання бюджетної комісії. А це є брутальна маніпуляція.

Ось що з цього приводу написав депутат Мукачівської міськради Олександр Горячкун:

"Міський голова вкотре намагається обійти питання перегляду тарифів на воду та водовідведення спекулюючи іншими фінансовими питаннями громади.

Цього разу заручниками міського голови стали мешканці міста, які очікують ремонтних робіт на окремих об’єктах Мукачева.

Для того,щоб ввести в оману людей та продовжити стягувати з мешканців міста драконівські тарифи,на засідання бюджетної комісії Мукачівської міської ради,яке до речі не відбулася через відсутність кворуму,було винесено питання змін до міського бюджету,щодо отримання державної дотації.

Тут слід нагадати міському голові, що ним оголошена перерева у пленарному засідані вже 30 днів, де можна розглянути будь які питання.

Тобто, виносити дане питання на розгляд бюджетної комісії було не доцільно та завідомо провокаційно. Це чітко розуміють чиновники міста однак свідомо це зробили.

Що стосується всіх інших фінансових питань, щодо бюджету, всі вони неодмінно будуть розглянуті, але виключно після того, як на сесії скасують ганебне рішення виконкому про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення.

Ми не дозволимо знущатися з містян. Тарифи на воду повинні бути скасовані,а гроші залишатися у людей на власні потреби, а не у кишені чиновників".

Сьогодні ж мер Мукачева продовжив маніпуляції. ЗМІ Балоги опублікували лист підконтрольних меру освітян до голови ОВА Віктора Микити, щоб той вплинув на депутатів фракції Слуга Народу у Мукачівській міськраді, які ніби то блокують виділення допомоги військовим. Блокування знову ж таки стосується того, що не може зібратися бюджетна комісія. Тобто, той самий сценарій маніпуляції. Мер Балога оголосив перерву на сесії і не проводить її вже місяць, а винуваті депутати, які не зібралися на засідання комісії. 

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com