image

У Мукачівській міськраді відмовилися реєструвати петицію про відкликання мера міста

Петицію про відкликання мера Мукачева Андрія Балоги не зареєстрували

Як ми повідомляли,   Мукачівський Водоканал підняв тарифи на водопостачання та водовідведення відразу на 100% з 29 грн до 59 грн за кубометр. Виконком це рішення підтримав одноголосно.

Однак група депутатів Мукачівської міської ради на позачерговій сесії винесли на розгляд питання про скасування цього рішення виконкому, яким більше ніж у два рази збільшено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

У зверненні цих депутатів акцентувалася увага на тому, що попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади.

Але   депутати з фракції Блоку мера Мукачева Андрія Балоги та їхні союзники від фракції партії Батьківщина не захотіли підтримати це рішення. Для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу і тепер водопостачання та водовідведення в місті стало дуже дорогим.

Підняття тарифів є протизаконним хоча б тому, що ще в серпні 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час ведення бойових дій і на пів року після їх завершення. 

В інших областях мораторій діє і тут тарифи не ростуть. Таким чином, зараз   у Мукачеві взагалі найвищі тарифи на водопостачання та водовідведення.

У вівторок було оголошено про проведення сесії Мукачівської міськради і першим питанням стояло саме питання відміни драконівських тарифів на водопостачання. Стало відомо, що мер   Андрій Балога врахує петицію громади Мукачева про зменшення тарифів. 

Однак сталося щось дивне. Балога відкрив сесію, а потім без будь яких пояснень оголосив перерву в сесії на невизначений термін. Потім просто втік.

Терпець депутатів увірвався. Вони вважають, що виконком перебуває у ручному управлінні мера Андрія Балоги і цей виконком не стоїть на захисті інтересів мешканців Мукачева. Було зібрані підписи за розпуск виконкому Мукачівської міськради.

330148204_1313321329224516_1837338586996931002_n_reference

Але і на цьому епопея не закінчилася. Громадські активісти зареєстрували петицію про відкликання мера Мукачева Андрія Балоги. Петиція була певний час на модерації, а потім її автору прийшла відповідь, що не в компетенції міськради знімати мера, петиція суперечить законодавству і її не зареєструють.

пет

"Багато мешканців міста та ОТГ чекали на Петицію, яка була подана мною , але Мукачівський виконавчий комітет вирішив інакше, що дана Петиція не підлягає оприлюдненню!

Окрім громади, відкликати мера може також депутатська більшість в раді. Так, за третьою частиною 79-ї статті закону “Про місцеве самоврядування”, у разі, коли міський голова порушує закони України або не виконує своїх обов’язків, його повноваження можуть бути припинені за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради, - написав автор петиції Іван Лендєл на своїй сторінці у Фейсбук.

Вже зрозуміло, що мер Андрій Балога шукає будь які шляхи, зоб втримати владу в місті у своїх руках. Але навряд чи йому вдасться довго протриматися при такому негативному сприйнятті його діяльності мукачівською громадою.

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com