image

Бюджет та програми: що приймали сьогодні депутати Ужгорода

Остання в цьому році сесія Ужгородської міськради була напрочуд продуктивною

Сесія Ужгородської міської ради почала роботу з півгодинним запізненням. Зареєструвалися 33 депутати із загальної кількості 36.

Допомога дівчинці, яка постраждала від комунальників

До розгляду на сьогоднішній сесії Ужгородської міськради до порядку денного за пропозицією міського голови Богдана Андріїва включили проект рішення про виділення допомоги – 30 тисяч гривень – для дівчинки, з якою стався нещасний випадок під час обрізання дерев біля ЗОШ №12 та 15 та проект про затвердження технічної документації із землеустрою щодо ділянки в районі вул. Загорської – Ів. Франка, де планується будівництво нових школи та садочка. Депутати одностайно підтримали цю пропозицію.

Прокуратура пояснила, чому не надає дані про те, хто отримав ділянки

Перед початком розгляду питань, винесених на сьогоднішнє сесійне засідання Ужгородської міськради, з коротким звітом про роботу ужгородської місцевої прокуратури перед депутатами виступив заступник керівника прокуратури Михайло Пантьо. Від присутніх у залі учасників бойових дій до представника прокуратури були запитання щодо даних, які вказуються в посвідченнях учасників бойових дій – міська рада відмовилася надавати їх в оприлюдненій інформації про те, кому протягом 2014-2016 року надавали земельні ділянки. Михайло Пантьо пояснив, що такі дані належать до персональних, захищені законодавством і не можуть оприлюднюватися без згоди особи, тому міська влада не могла оприлюднювати дані з посвідчень.
Представник прокуратури запросив усіх, хто має інформацію про будь-які порушення законодавства, звертатися з цього приводу до правоохоронців.
Міський голова Богдан Андріїв також повідомив, що днями звернувся до Ужгородської місцевої прокуратури із листом, у якому просить надати правову оцінку усім прийнятим рішенням сесіями міської ради із 2014 по 2016 року щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, у тому числі учасникам АТО.

Стратегія розвитку міста

Депутати затвердили Програму науково-методичного забезпечення розроблення Стратегії розвитку міста “Ужгород 2030”. У рішенні зазначається, що головним розпорядником коштів Програми буде виконавчий комітет Ужгородської міської ради.
В обґрунтуванні Програми йдеться, що міськрада Ужгорода не має у своєму розпорядженні системного інструмента стратегічного управління розвитком міста, сформованого за участі громади, а відтак обмежена у можливості планування вкладання стратегічних ресурсів території у стратегічно визначені та прийняті пріоритети розвитку, що створює загрозу розпорошення ресурсів, скерування їх не на пріоритетні проекти та втрату часу. Запровадження системи стратегічного управління дозволить ліквідувати такі загрози, сконцентрувати ресурси на пріоритетні проекти в рамках прийнятої довготермінової стратегії розвитку.
В результаті розробки Стратегії розвитку міста територіальна громада міста отримає перспективне бачення розвитку міста, його основні пріоритети.

Маршрутки будуть комунальними

Це досить скандальна тема. Як ми повідомляли, маршрутні перевезення в Ужгороді здійснює фірма, до якої причетна родина мера Богдана Андріїва. Не дарма контрольована мером міська рада свого часу підняла вартість на проїзд, а потім ще виділила крпуні суми на компенсації по перевезенню пільговиків.

У той же час, громадські активісти ставили в приклад місто Мукачево, де була створена комунальна структура пасажирських перевезень. 
І ось сьогодні на сесії міськради депутати створили Комунальне підприємство „Ужгородський муніципальний транспорт”.

Департамент міського господарства стане його засновником. Підприємство потрібне для забезпечення стабільного функціонування і подальшого розвитку міського пасажирського транспорту, підвищення якості перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, оновлення рухомого складу та збільшення кількості транспорту пристосованого для перевезень осіб із обмеженими фізичними можливостями.

Зберегти історичну та архітектурну спадщину

2017 рік в Ужгороді буде роком збереження та відновлення історичної та архітектурної спадщини. За таке рішення на сесії проголосували депутати міськради. За цим рішенням управління містобудування та архітектури спільно з управлінням у справах культури, спорту, сім’ї та молоді в найкоротший термін повинні розробити план заходів та відповідну Програму, спрямовану на збереження та відновлення історичної та архітектурної спадщини міста Ужгород із подальшим винесенням на затвердження виконкому. Ініціатором проекту була громадський активіст, яка нині є радником мера Маріанна Собран.

Літературна премія Скунця

Ужгородські депутати – 34 голоси "за" – підтримали проект рішення про встановлення щорічної міської премії імені Петра Скунця за кращий твір у двох галузях – літератури і краєзнавства. Цим же рішенням затвердили і Положення про цю премію, кому і за що її даватимуть, а також конкурсну комісію, яка обиратиме лауреатів.
Отже, міська премія імені Петра Скунця, заснована Ужгородською міською радою, встановлюється для увічнення пам’яті про видатного закарпатського письменника, публіциста, громадського діяча, лауреата Національної премії імені Т.Шевченка, Почесного громадянина міста Ужгород Петра Миколайовича Скунця. Премія – творча відзнака, якою нагороджуються літератори та краєзнавці, твори яких популяризують місто Ужгород, його історію, сучасність, видатних ужгородців.
Урочисте вручення премії відбуватиметься під час відзначення Дня міста Ужгород. На неї можуть претендувати високохудожні твори, опубліковані окремими книгами, які вийшли друком протягом останніх трьох років, але не пізніше, як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії та стали помітним явищем в літературі чи краєзнавстві.

30 дитячих майданчиків - по мільйону на кожен
Програму будівництва дитячих і спортивних майданчиків в Ужгороді на 2017 – 2021 роки сьогодні схвалили і депутати міськради. Раніше Програму розглядали на засіданні виконкому. Наголошувалося, що через те, що питанню облаштування дитячих і спортивних майданчиків не приділялася належна увага, більшість майданчиків фізично і морально застаріли, потребують заміни або модернізації (тепер у місті є 94 дитячі та спортивні майданчики).
Програма передбачає будівництво 30 сучасних майданчиків – 14 дитячих і 16 спортивних. Загальний обсяг фінансування на 2017–2021 роки становить 30 мільйонів гривень. На 2017 рік планується 4 мільйони гривень, на кожен із наступних – по мільйону додатково.
Міський голова на пропозицію одного з депутатів дав протокольне доручення департаменту міського господарства після інвентаризації майданчиків закріпляти їх за організаціями, які будуть їх обслуговувати.

150 тисяч на громадські організації
Програму підтримки діяльності громадських організацій міста соціального спрямування на 2017 рік підтримали сьогодні на сесії міськради депутати. Загалом на 17 організацій, які об'єднують ветеранів, інвалідів, передбачено 155 тисяч гривень.
Програма розроблена для сприяння повноцінній участі всіх категорій населення у соціально- економічному та політичному житті суспільства; розв’язання соціальних проблем; поліпшення обслуговування ветеранів війни, інвалідів, громадян похилого віку, дітей-сиріт, та малозабезпечених громадян.
Дія Програми поширюється на організації: «Моя нова сім’я”, «Союз Чорнобиль України» м. Ужгород, Ужгородська міська організація Всеукраїнської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій, Закарпатська обласна спілка ветеранів війн, «Ужгородська міськрайонна організація Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих», Ужгородська ТО “УТОГ”, Ужгородська ТПО “УТОС”, міське товариство інвалідів праці та дитинства “Оптиміст” та інші.

110 тисяч на навчання співвласників багатоквартирних будинків 
Навчальну програму для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Ужгород на 2017 рік затвердили на сьогоднішній сесії. Рішення передбачає, що головним розпорядником коштів та виконавцем буде департамент міського господарства. Плановане фінансування – 110 тис. грн. на 2017-ий.
Програма передбачає проведення наступного року 5 кількаденних навчальних семінарів для голів ОСББ за спеціально-розробленою навчальною програмою за напрямами:
практичні аспекти управління житловим будинком;
- правове забезпечення діяльності ОСББ;
- фінансове управління діяльністю ОСББ; - експлуатація житлових будинків та інженерних мереж.
Під час голосування врахували кілька критичних зауважень до програми. Підтримане рішення 31 депутатом.

Щоб було світліше вночі

 

Деякі зміни до Програми реконструкції вуличного освітлення Ужгорода (ІІ черга) на 2012-2016 роки внесли на сьогоднішній сесії Ужгородської міської ради. Зокрема, зміни стосуються робіт із оновлення, а подекуди і встановлення ліній вуличного освітлення на територіях, де його раніше не було взагалі. Це: пішохідна доріжка від вул. Заньковецької до вул. 8-го Березня біля школи, капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення пішохідного мосту, ремонти на вулицях Корзо, Капітульній, Фединця та на Київській набережній.

Гроші за лікування
На сьогоднішній сесії ужгородські депутати підтримали рішення про прийняття коштів – 1,2 мільйона гривень – за лікування мешканців Ужгородського району ще у 2016 році.
Також прийняли кошти медичної субвенції на 2017 рік по наданню послуг з охорони здоров'я населенню міста Чоп в сумі 450 тис. грн.
Для забезпечення хворих з обмеженим прогнозом життя сьогодні депутати Ужгорода на сесії прийняли рішення про створення на базі Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги виїзної бригади паліативної допомоги «Хоспіс вдома».
До складу бригади ввійдуть лікарі, медичний або практичний психолог, медичні сестри, молодші медичні сестри, соціальний працівник, духівник, які пройшли цикли тематичного удосконалення з паліативної допомоги.
«Хоспіс вдома» передбачає забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнтів шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування та запобігання страждань усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.

Гроші на документи
Депутати міської ради сьогодні проголосували за зміни до Програми комплексного забезпечення містобудівною документацією міста Ужгород. Розрахунок потреби коштів на 2016 рік на впровадження Програми:
- розробка детального плану територій – 900 тис. грн.
- перспективний план озеленення – 200 тис. грн.
- фотогеодезичні роботи – 1,1 млн. грн.
Іншим рішенням затвердили розрахунок потреби коштів на таку ж програму на 2017 рік. Ідеться про 2,2 млн. грн.

Програми розвитку міста 

Сьогодні на сесії ужгородські депутати також погодили внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Ужгорода на 2016 рік. На окремі роботи зменшено видатки, на інші – збільшено. А також прийняли програму розвитку міста на 2017 рік.
Документ визначає основні цілі та завдання економічного і соціального розвитку міста, на яких пропонується сконцентрувати бюджетні та інвестиційні ресурси для підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки, вирішення найгостріших проблем економічного і соціального розвитку та поліпшення якості життя мешканців.
Аналіз результатів основних показників економічного і соціального розвитку у цьому році свідчить про досягнення окремих позитивних результатів господарської діяльності.
А саме: упродовж січня-жовтня 2016 року промисловими підприємствами міста реалізовано промислової продукції на 2972,5 млн. грн. (2015 рік – 2250,6 млн.грн.), що складає 21% загального обсягу реалізації промислової продукції області.
Перевиконано дохідну частину бюджету міста: за січень-жовтень 2016 року надійшло 771 231,4 тис. грн., або 104,9% від уточненого планового обсягу, зібрано податків до бюджетів усіх рівнів – 791,3 млн. грн., що на 110,2 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року. У січні-вересні 2016 року у місті спостерігалася тенденція до зростання середньомісячної заробітної плати, її розмір становив – 4534 грн. (по області – 4109,0 грн.), що більше відповідного періоду минулого року на 1076 гривень.
На 1 листопада 2016 року у місті зареєстровано 1713 малих підприємств, що на 4,6% більше відповідного періоду минулого року, на обліку перебувало 13 568 фізичних та 7 312 юридичних осіб, що на 4% та 8,7% більше відповідного періоду минулого року.
Основні пріоритетні завдання розвитку міста на 2017 рік: створення стимулів для існуючих підприємств і «стартапів», через забезпечення прозорості та спрощення процедур реєстрації бізнесу та отримання дозволів, у тому числі через розширення надання послуг бізнесу через електронні комунікації; покращення міжрегіонального економічного співробітництва та розвиток економічних відносин з містами-партнерами за кордоном; розробка та впровадження механізмів стимулювання попиту на продукцію кращих ужгородських товаровиробників тощо.

Бюджет на 2017 рік

Схвалили сьогодні на сесії і проект міського бюджету Ужгорода на наступний рік. На2017-ий передбачили: доходи бюджету – 1 048 142,4 тис. грн., видатки – 1 047 834,9 тис. грн.
Також затвердили на 2017 рік резервний фонд міського бюджету у сумі 4 мільйони гривень та перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету: оплата праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення харчами; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; оплату енергосервісу; обслуговування державного (місцевого) боргу; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування; фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки.

Підтримали сьогодні і прогноз бюджету Ужгорода на 2018-2019 роки. Він був поданий відповідно до вимог ст. 21 Бюджетного Кодексу України і має за мету створити механізм управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення передбачуваності та послідовності бюджетної політики міста. Розроблено документ з урахуванням прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2018 та 2019 роки, інших законодавчих актів, постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 №404 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», міських програм та інших документів.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com