image

Красивий чай в Ужгороді: де варто смачно зігріватися (ФОТО)

 

Так, Ужгород частіше асоціюють із кавою, але місто здатне дивувати і хорошим чаєм. Скажімо, його альтернативними варіаціями. Не йдеться про стандарт “чорний, зелений, фруктовий” або про ароматизовані чаї на кшталт “Нахабний фрукт”. Знайомтеся з місцями, де готують натуральні і красиві чаї з трав, ягід, фруктів, з хорошими спеціями і справжнім медом. 

Закарпаття має потенціал варити найкорисніші і найгарніші чаї, адже у нас багато свого, починаючи від трав, і завершуючи медом та ягодами. Однак наразі тільки певні локації використовують дари природи...

Пропонуємо огляд 5 кав’ярень із добрим чаєм, про інші заклади — у наступних матеріалах.

Читайте також:  Кавова мандрівка Ужгородом (ФОТО)

"Медовий край"

Ця мила кав’ярня-магазин розташувалася на проспекті Свободи. Тут можна придбати багато різного справжнього і дуже смачного меду, який збирають у Карпатах. А ще тут є достойне чайне меню чаїв з екологічно чистих компонентів (чаї також можна придбати додому, їх продають у полотняних торбинках). До чаю можете обрати мед та домашнє тістечко, печиво, які теж мають у складі мед. Це той випадок, коли вам принесуть натуральний продукт, а не стікер із супермаркету. Найкращий столик для затишного чаювання — це куточок із диванами, бджолиною вітриною і шторою, яка дозволяє усамітнитися з компанією.

Отже, чай.  Вам запропонують 11 видів розсипного чаю (480 або 600 мл), а також 3 види у пакетиках. Ціна за 600 мл напою — від 15 до 28 гривень. Як варіант, можете замовити чай “Ароматний”, який складається із ожини, чебрецю, малини, материнки, меліси, лаванди, м’яти. Варто обрати і чай зі свіжими фруктами або чай з ягід обліпихи та медом. Ще цікавий бленд — “Гуцульський” — з цвіту липи, плодів ялівцю, глоду, горобини, листя малини, брусниці, материнки, шкірки шипшини. Варто себе потішити і вітамінним чаєм з плодів горобини червоної, глоду, груші, яблука, шипшини, винограду, гібіскусу. 

Словом, пропозиція хороша, чаю багато, він смачний і натуральний, а у синтезі з медом — це взагалі маленька радість у повсякденності.

"Ясне сонечко"

Ще одне місце для любителів чаю — вегетаріанське кафе “Ясне сонечко”, що на вулиці Минайській. Ви огорнетеся у жовтогарячий, соняшниковий інтер’єр і дізнаєтеся, якою буває кухня з добром. Тут надто добрі здорові й смачні страви, неймовірна випічка і великий асортимент корисних коктейлів, але цього разу інформація тільки про чаї, які, логічно, тут якісні і з любов’ю.

У меню є 10 видів чаю з ціною від 17 до 22 гривень за 300 мл. Ту вас пригостять Полонинським чаєм (ягідний із Боржавських полонин), вересовим із бузиною, липовим, імбирним із куркумою, трав’яним чаєм із пелюстками квітів, чорним із чебрецем, лимонним та іншими. Подають напій здоров’я у скляному чайнику френч-прес.

Варто завітати на чай, аби відкрити для себе і новий формат ресторанної їжі в Ужгороді. Звісно, якщо ви ще не були тут. :)

"Mokasol Caffè"

Нова кав’ярня в історичному куточку Ужгорода, на площі Жупанатській, у приміщенні, де була перша ратуша. Дві різнопланові зали, де перша має багато природного світла, вкраплень салатового і загалом вона нагадує домашню кухню. Друга зала — це вже більше атмосфера lounge з диванами і більш приглушеними барвами малини і бірюзи, а ще тут є унікальна кавова стіна з кавовим тестом та цікавою інформацію про цей напій.

З цієї кав’ярні Ужгород починає знайомитися із новим італійським брендом кави “Mokasol”, тут пропонують 5 блендів і інтригують 38 видами кавових напоїв. Але про каву — у іншій історії, цього разу інформуємо про чай. Тут частують якісним чаєм, а у майбутньому обіцяють чайну карту, ціни коливаються у межах 25 гривень. Чай — ще щоразу новий смак, адже працівники покладаються на власну фантазію та смаки відвідувачів, відтак чай — це також простір креативу, коли можна синтезувати ягоди, фрукти, трави, мед із найрізноманітнішими прянощами. Чаї — це ще й візуально красиво і здорово, а експерименти мають завжди унікальний і смачний результат.

Один із цікавих напоїв — “Мароканський чай”, де симфонію смаку, кольору і аромату створюють свіжа м’ята, імбир, цитрусові, паличка кориці, зірочка бадьяну, мед, є тут і секрет, завдяки якому виходить неймовірний смак.

У нову кав’ярню варто йти, аби влаштуватися у м’якому куточку біля великої вітрини, замовити справжній закарпатський десерт “пунш-торта”, рецепт якого вже має 60 років, зігратися “Мароканським чаєм” і споглядати життя історичного центру Ужгорода.

Ну, і це одне з місць, де можна куштувати нову каву високого рівня, але це вже інша тема для статі.      

"Львівська майстерня шоколаду"

Це відомий заклад, багато ужгородців його полюбляють переважно за цукерки і гарячий шоколад. Можливо, солодощі, десертні коктейлі і лате з шоколадом трішки відволікають від чайних пропозицій кафе. А скуштувати варто, бо і чай унікальний у цих вінтажно-шоколадних просторах із гарними мелодіями і ніжними ароматами.

У меню ви відшукаєте 10 варіантів чаю з ціною від 16 до 30 гривень за 300—500 мл. Своїм органічним солодко-м’ятним смаком вражає шоколадний чай, який складається з чорного чаю, вершків, чорного шоколаду і свіжої м’яти. Це гармонія, коли солодкість у міру. Скуштуйте також чай-лате із чорного чаю, молока, кориці і кардамону. Здивуйте себе чаями з пелюстками троянди, цедрою апельсина, мелісою. Може, вам кортітиме цитрусового чаю? Тоді замовляйте теплий Цедровий — з чорного чаю, апельсину, грейпфруту, лимона, м’яти і сиропу гренадину. У майстерні ще готують кілька чаїв із прянощами, з м’яти та інших трав, імбиру.

Завітайте у майстерню не тільки на цукерки, а й на чашечку чаю :)

"Eat me Cafe"

Це дуже популярне молодіжне кафе у стилі Америки 60-х. Тут пригощають сендвіч-вафлями, унікальними пирогами і лавандовим лате, а ще інтригують чайним меню.

За напій доведеться заплатити від 25 до 37 гривень (250—600 мл), а смак і вигляд неодмінно запам’ятаються. Серед улюблених чаїв тут імбирний, імбирно-обліпиховий та імбирно-грушевий чаї, також приваблюють м’ятно-лавандовий, трав’яний, фруктовий, чай з шипшини з ягодами і медом. Цікава позиція — масала, коли чорний чай варять з молоком і спеціями.    

Чаї у цьому кафе виглядають кольорово, їх завжди хочеться сфотографувати. На чай варто йти і тому, аби ним доповнити унікальну випічку й домашнє печиво, яких ви ніде не відшукаєте. Також чай може бути доповненням до якісних журналів і хороших книг, яких тут багато.

 

Евеліна Гурницька, ProZak.info

Фото автора і Кості Шевченко

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com