Балога втік із сесії міської ради Мукачева через тарифи на водопостачання

лютий 28 2023, 20:31

Балога втік із сесії міської ради Мукачева через тарифи на водопостачання

Мер Мукачева Андрій Балога втік із сесії Мукачівської міськради

Як ми повідомляли,   Мукачівський Водоканал підняв тарифи на водопостачання та водовідведення відразу на 100% з 29 грн до 59 грн за кубометр. Виконком це рішення підтримав одноголосно.

Однак група депутатів Мукачівської міської ради на позачерговій сесії винесли на розгляд питання про скасування цього рішення виконкому, яким більше ніж у два рази збільшено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

У зверненні цих депутатів акцентувалася увага на тому, що попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади.

Але   депутати з фракції Блоку мера Мукачева Андрія Балоги та їхні союзники від фракції партії Батьківщина не захотіли підтримати це рішення. Для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу і тепер водопостачання та водовідведення в місті стало дуже дорогим.

Підняття тарифів є протизаконним хоча б тому, що ще в серпні 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час ведення бойових дій і на пів року після їх завершення. 

В інших областях мораторій діє і тут тарифи не ростуть. Таким чином, зараз у Мукачеві взагалі найвищі тарифи на водопостачання та водовідведення.

У вівторок було оголошено про проведення сесії Мукачівської міськради і першим питанням стояло саме питання відміни драконівських тарифів на водопостачання. Стало відомо, що мер Андрій Балога врахує петицію громади Мукачева про зменшення тарифів. 

Однак сталося щось дивне. Балога відкрив сесію, а потім без будь яких пояснень оголосив перерву в сесії на невизначений термін. Потім просто втік.

Тобто, мер Мукачева у брутальний спосіб проігнорував вимогу громади зменшити тарифи на водопостачання і тепер навіть невідомо, коли відбудеться наступне засідання сесії, щоб ці тарифі нормалізувати. 

Такі дії мера лише обурюють мешканців Мукачева і чим більше він буде затягувати ярмо на шиї мукачівців, тим більше буде рости невдоволення людей.

Василь Поляк для Prozak.info