Рейс літаків з Києва до Ужгорода скасовано

травень 06 2019, 9:32

Рейс літаків з Києва до Ужгорода скасовано

Компанії не вигідно здійснювати такі польоти

Аеропорт "Ужгород" перестав приймати літаки з червня 2016 року. Влада області переконувала, що через нерентабельність, однак, згодом стало відомо, що окрім того   припинилася дія угоди між Україною та Словаччиною щодо обслуговування польотів наших літаків над територією Словаччини, а літаки в аеропорт «Ужгород» при зльоті та посадці перетинають повітряний простір сусідньої держави.

Було багато перипетій і дипломатичної роботи, щоб відновити роботу нашого аеропорту і ось у квітні минулого року  міністр інфраструктури  Володимир Омелян був на Закарпатті і обіцяв відновити роботу аеропорту до кінця 2018 року.

Те саме говорив і Президент України Петро Порошенко на зустрічі зі словацьким президентом Кіскою. 

Однак прийшов 2019-й рік, а польоти так і не відновлювали. Згодом стало зрозуміло, що відкриття першого відновленого рейсу з Києва до Ужгорода затягнули з метою додаткового піару президента Петра Порошенка напередодні виборів. І дійсно вже 15 березня було здійснено перший рейс з Ужгороду на Київ. 

При цьому, вже тоді було зрозуміло, що ніхто  авіаперевізників не брався здійснювати польоти з Ужгорода на Київ через нерентабельність. Мотор-січ взялася за такий рейс, але вирішили робити його із зупинкою у Львові. 

Та й це не допомогло. На сайті компанії зникла пропозиція щодо продажу квитків з Києва на Ужгород, а згодом стало відомо, що останній рейс буде здійснено 10 травня. 

Але припинення рейсу через нерентабельність не означає зупинку аеропорту. Навпаки, аеропорт нарешті має всі необхідні дозволи на обслуговування рейсів. Тому, якщо знайдеться інший перевізник, то польоти можуть бути відновлені. А при хорошому менеджменті можна навіть розширювати географію напрямків.