Для чого потрібні pH-метри та як ними користуватися

 

Сучасні технології знаходять своє застосування у багатьох галузях промисловості, сільського господарства, фармацевтики та в побуті. Вони використовуються для розв'язання повсякденних завдань, щоб дозволяє заощадити час, гроші та зусилля. Одним із пристроїв, що полегшує роботу, є pH-вимірювальне обладнання, яке широко використовується, наприклад, в лабораторіях і садівництві. В цьому матеріалі розповідаємо, що таке pH-метри та як вони працюють.

рН-метр

Які конструкційні особливості pH-метрів

Пристрої складаються з двох електродів, а саме електрода-індикатора та електрода порівняння, а також чутливого вольтметра, який їх з’єднує. Індикаторний електрод поміщається в досліджувану речовину, тоді як електрод порівняння — в речовину з відомим pH. Найчастіше для цього використовують хлористе срібло. Пристрій перетворює значення вимірювання електрорушійної сили (SEM) досліджуваної та порівняльної речовин у конкретний результат за шкалою pH. Це значення позначається від 0 до 14.

Які існують види pH-метрів

На ринку доступно багато типів pH-метрів. Вибір відповідного залежить від умов, у яких буде проводитися вимірювання, і типу тестування. Найпопулярнішими pH-метрами є:

  • Електронний тестер кислотності — використовується в основному в сільському господарстві. Застосовується для визначення концентрації іонів водню в ґрунті та кислотності рідин.

  • Водонепроникний тестер — має змінні вимірювальні електроди. Використовується в лабораторіях та для вимірювання рівня pH в акваріумах.

  • Портативні багатопараметричні тестери — це великі за розміром прилади. З цієї причини їх поміщають у спеціальні валізи, що дозволяє їх легко транспортувати. З їх допомогою можна вимірювати рівень pH, температуру, електропровідність і солоність речовин. Вони використовуються як в лабораторних, так і в польових роботах.

  • Портативні тестери — використовуються для вимірювання солоності та електропровідності. У набір входить датчик і пакет калібрувального розчину.

Найпопулярнішими pH-метрами є ті, у яких вбудовані електроди розміщені в одному вузькому скляному зонді. Прості, менш точні pH-метри відкалібровані до 25°C, однак, коли вимірювання проводиться при температурі від 20 до 30°C, можлива похибка не дуже значна.

Як працює pH-метр

Ручний рН-метр

pH-метр є відносно простим у використанні приладом. Перед вимірюванням, якщо на електроді є кристали, його слід промити водою з мийним засобом. Наступним кроком є ​​калібрування. У цьому випадку електрод занурюють до максимально допустимого рівня в калібрувальну рідину з показником pH 7. Потім пристрій залишають у калібрувальному буфері та встановлюють значення pH 7. У сучасних pH-метрах калібрування виконується повністю автоматично. Після калібрування пристрою зонд треба помістити у досліджувану речовину та почекати. Через деякий час на дисплеї повинен з'явитися результат. Після цього прилад і електрод слід очистити та підготувати для зберігання.

Щоб вимірювання pH було точним, має збігатися багато речей, зокрема точність буферів, що використовуються для калібрування, чи використовується температурна компенсація та відповідний електрод для вимірювання. Якщо вимірювання проводити з великою ретельністю, результати можуть бути досягнуті з точністю до ±0,05 pH.

pH-метр — це простий в користуванні пристрій, який дозволяє легко та швидко встановити рівень pH різних речовин, що може бути корисним для використання в багатьох сферах. Підібрати якісний високоточний pH-метр, який відповідатиме певним вимогам, можна, звернувшись в SIMVOLT інтернет-магазин.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com