image

Організація і документація охорони праці на підприємстві

Законом № 2694-XII «Про охорону праці» регламентується охорона праці на підприємствах в Україні. Документ прописує правила та умови створення безпечного і комфортного робочого простору для підприємств різного масштабу і типу діяльності.

Зокрема, керівництвом організації повинна бути організована охорона праці на підприємстві, що забезпечує:

  • безпеку на території виробництва;

  • умови для виконання нормативних актів щодо обладнання, яке використовується в роботі.

Охорона праці в організації контролюється:

  • Нормами КзпП.

  • Правилами та нормами Міжнародної асоціації охорони праці (Україна знаходиться в її складі).

Необхідні документи

Для організації дотримання техніки безпеки, роботодавець (або відповідальна особа) перш за все повинні бути знайомі з чинним законодавством в області охорони праці. У тому числі мати в наявності типові положення, бланки, знаки.

Для дотримання правил і норм охорони праці та техніки безпеки на виробництві, необхідно підготувати відповідні накази, положення. Слід розробити внутрішні інструкції. Документи готуються відповідно до чинних норм діловодства і зберігаються в секретаріаті або бухгалтерії — в доступності для працівників і контрольних органів.

Для надання звітності в органи наглядової перевірки дотримання норм охорони праці періодично заповнюються форми офіційної статистичної звітності — зразок доступний на сайті Міністерства охорони праці та в відділенні Держпраці.

Крім того, ведеться внутрішня звітність в безперервному режимі, до неї відносяться:

  • журнали відвідування та приймання зміни;

  • графіки роботи;

  • протоколи загальних зборів працівників, керівництва;

  • інші документи, що фіксують реалізацію робочого режиму.

В рамках охорони праці та пожежної безпеки на підприємстві потрібно організувати наявність схем і планів евакуації в місцях відкритого доступу для відвідувачів і працівників.

Інструкції з охорони праці: особливості

Один з обов'язкових документів, з яким повинен ознайомитися кожен працівник в компанії — інструкція з техніки безпеки. Її зміст може бути різним, але відповідним нормам і правилам безпеки при виконанні робіт представником конкретної професії на території:

  • організації;

  • будівельного майданчика;

  • виробничого приміщення або в інших місцях, де виконується профільна робота за дорученням власника організації в межах службових обов'язків працівника.

Інструкції розробляють індивідуально для кожного підприємства, але з урахуванням державних норм і актів. В облік беруться особливості використовуваного обладнання і наявна технічна документація.

Увага: кількість інструкцій залежить від виду діяльності та має відповідати чинному зі штатним розкладом.

Перевірка від фахівців

При необхідності організації системи охорони праці на виробництві підприємства можуть звернутися за допомогою спеціалістів. Компанія «Профітех» пропонує аудит з охорони праці з подальшою організацією системи відповідних заходів з техніки безпеки. Фахівці компанії проведуть навчання, проконсультують з будь-якого питання, яке стосується охорони праці, і розроблять необхідну організаційну документацію.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com