image

Особливості дизайну ресторанних інтер’єрів

Дизайн ресторану – справа не з простих. Якщо в житлових квартирах дизайну необхідно потурбуватися лише про стиль та комфорт, то в закладах харчування на додачу є десятки санітарних норм. Під час створення проекту доводиться продумувати кожну дрібницю, шукати особливі матеріали та оснащення, слідкувати за виконанням усіх норм.

Дизайн інтер'єру ресторану – справжній виклик дизайнерам. Але люди з досвідом уміють оформити приміщення так, щоб воно було комфортним, безпечним, а також підкреслювало концепцію закладу. Правильний дизайн розставляє акценти, привертає увагу, запам'ятовується. Щоб він був обличчям закладу, ставав упізнаваною фішкою, варто потурбуватися про головні параметри оформлення ресторанних приміщень.

Світло в дизайні ресторанних інтер'єрів

У будь-якому дизайні ресторану використовується кілька різних систем освітлення. Кожна з них виконує свої функції й відрізняється від інших. Головні системи світла такі:

  • Фонова. Така система відповідає за створення загального освітлення. Джерелами світла в ній можуть бути великі люстри, світильники, системи ламп тощо. Вона має середню інтенсивність світла. Окрім головної функції фонове світло виконує ще й естетичну. Красиві люстри стають частиною декоративного ансамблю, а відтінок освітлення впливає на зорове сприйняття кольорів в інтер'єрі.

  • Робоча, або функціональна. Ця система забезпечує чудову видимість на робочих місцях для персоналу. Вона складається з джерел світла над робочими поверхнями кухні, бару, технічних приміщень. У більшості випадків таке освітлення має найбільшу інтенсивність та яскравість. Важливо, щоб його відтінок був максимально наближеним до природного. В протилежному випадку працівникам буде некомфортно виконувати свою роботу.

  • Акцентна. Деякі освітлювальні прилади використовуються виключно для створення акцентів та привертання уваги до певних деталей. Це можуть бути світлодіодні смужки над баром, бра або торшери біля окремих столиків тощо. Усі вони поєднуються в єдину систему світла. Вона контролює та спрямовує рух відвідувачів по залах, а також привертає їхню увагу до певних зон та деталей інтер'єру.

Усі системи повинні гармонійно поєднуватися в один загальний ансамбль. Зазвичай дизайнери обирають для них схожі відтінки, схеми розташування освітлювальних приладів.

дизайн ресторану

Меблі в інтер'єрі ресторану: головні вимоги та правила підбору

Для ресторанних інтер'єрів необхідно обирати особливі меблі. По-перше, варто розуміти, що в закладах харчування столи та стільці використовуються набагато частіше, ніж в житлових приміщеннях. Саме тому дуже важливо обирати якісні меблі, які відрізняються стійкістю та довговічністю.

По-друге, не варто забувати про санітарні норми. Меблеві вироби в ресторанах потребують регулярної очистки. Рекомендується обирати предмети інтер'єру, які можна швидко і легко привести до ладу. У таких випадках варто звертати увагу на столи зі спеціальною поверхнею, пиловідштовхуючі стійки тощо.

Також велику роль грає стилістичне оформлення приміщень. Меблева фурнітура повинна вписуватися в дизайн, підкреслювати його. Перед дизайнером завжди стоїть одна задача: обрати функціональні та професіональні меблі, які б при цьому відповідали усім вимогам стилю.

дизайн ресторану

Колір в інтер'єрі ресторану

Як і світло, колір в ресторанних інтер'єрах відіграє важливу роль. Він виконує не лише декоративну, але й інші функції:

  • Зонування простору. Колір може виділяти різні зони або навіть зали в ресторані. Також він може стати дороговказом до певних приміщень.

  • Створення атмосфери. Як і світло, ансамбль кольорів може створювати різну атмосферу. Наприклад, зелені відтінки ідеально підходять для закладів здорового харчування. М'які та глибокі відтінки червоного часто використовують в оформленні інтер'єрів винних ресторанів.

  • Акцентування. Колір може привертати увагу до певних деталей, ставити акценти.

  • Підкреслення концепції. Наприклад, в ірландських пабах часто присутній зелений колір, а в закладах італійської кухні використовують відтінки італійського прапора.

Також колір допомагає створити певний стиль в приміщенні. Для кожного напрямку існують свої кольорові гами:

  • еко-стиль: коричневий, зелений, сірий, а також усі природні відтінки;

  • класика: глибокі відтінки червоного, смарагдовий, шоколад, золотий та сріблястий;

  • хай-тек: різні відтінки металу, білий, чорний;

  • старофранцузький: різні відтінки жовтого, «морські» відтінки синього, фіолетовий;

  • модернізм: смарагдовий, різні відтінки червоного, синього, фіолетового.

дизайн ресторану

Підбір кольорової гами для дизайну інтер'єрів дозволяє візуально розширити простір або ж, навпаки, зробити його тіснішим та більш затишним. Дизайнери з досвідом уміють користуватися кольорами як інструментами.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com