image

Перспективи розвитку ринку мікрокредитування в Україні до 2020 року

Ринок мікрокредитування має перспективи розвитку на українському ринку, і матиме місце навіть після стабілізації української економіки. Можливість взяти такий кредит стала для українців досить привабливою можливістю, завдяки цьому на невеликий термін часу він може покращити фінансове становище. Також пожвавлення мікрокредитування може в свою чергу свідчити про стабілізацію економіки, що в подальшому допоможе призвести до оздоровлення банківського сектора.

Споживачами даного виду послуг є не тільки пересічні громадяни, але й власники малого та середнього бізнесу, та кількість до мікрокредитів з їхнього боку зростає, зумовлено це насамперед нестабільною економічною ситуацією в Україні. Це також пов'язано й з тим, що зростання безробіття, зниження купівельної спроможності гривні, інфляційні очікування змушують українців активно шукати нові форми заробітку й більш рентабельні ніші для бізнесу. Аналізуючи структуру мікрокредитів, які було видано підприємцям, то серед них можна виділити чотири основні групи позичальників, котрі працюють у виробництві, сільському господарстві, торгівлі та у сфері послуг.

В сфері мікрокредитування також є девілька негативних моментів. Це високі відсоткові ставки, невеликий допустимий ліміт кредиту, не завжди вам видадуть саме ту суму, яку ви хотіли.

Як свідчить сайт ua-reporter: використання мікрокредитів знаходить своє місце на ринку послуг як зараз, так і знайде у подальшому, адже кількість споживачів такої послуги постійно зростає. Мікрокредити мають тенденцію збільшення до числа укладених угод, тим самим зменшуючи відсоток невеликих позик у банках. Це зумовлено тим, що для отримання коштів не потрібно йти до банківської установи, збирати стопки паперів, шукати поручителів. Розширення сфери надання послуг мікропозик може стати позитивним не лише для клієнтів, але й для самих організацій, які за рахунок цього матимуть відповідно доходи та можливість залучати інвесторів (не лише українських, але й закордонних), таким самим чином це є вигідним і для інвестора, що хоче освоїти нові ринки. Дивлячись на те, якщо дана сфера розвиватиметься такими ж темпами (понад 80% на рік), перспективи розвитку мікрокредитів є дуже вигідними для організацій, та споживачів, цей процес можна пояснити тим, що за умови відсутності будь‒яких зовнішніх несприятливих факторів дана тенденція торкнеться і інших секторів ринку кредитів, насичення ринку пропозицією призведе до певного зниження ставок по основним формам кредитів і приверне нових клієнтів.

Перспективи розвитку кожної сфери галузі не можна охарактеризувати лише позитивними змінами, адже в будь‒який момент часу можуть настати і переломні моменти. У даній ситуації проблемним може стати саме ситуація з врегулювання законодавства (законів,актів) щодо надання мікрокредитів, більш жорстке законодавство, яке обмежить максимальні процентні ставки і зажене роботу фірм під жорсткі нормативи і обмеження. Але навіть за таких умов протягом певного проміжку часу лідери ринку продовжать збирати вершки, а новачки матимуть змогу отримати певні перспективи для зростання і зможуть вижити навіть при зміні умов функціонування даного ринку.

З огляду на те, що нині ринок мікрокредитування в Україні є одним з найбільш динамічних і перспективних у банківському сегменті, а економіка не надто стабільна, його зростання за наступні роки може зрости у кілька разів. Ситуація, що матиме позитивні моменти для клієнтів, які описані вище, збільшить їхній рівень довіри до спеціалізованих у цьому плані організацій, зросте відповідно і рівень укладання угод. Для фахівців надання таких послуг є позитивним отримання прибутку, та самостійне регулювання відсоткової ставки по кредиту, але в той же час за наступні роки зі збільшенням укладання угод, може зрости і кількість конкуренції, що як правило призводить до ринкової боротьби.

Слід зазначити, що умови розвитку мікрокредитування до 2020 року є стабільними, адже український ринок надання банківських послуг цілком готовий до його розширення та розвитку.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com