image

Що потрібно знати про аналіз на пестициди: як він робиться та для чого?

Проблема накопичення пестицидів в ґрунті і в продуктах рослинного походження через їх неправильного застосування, особливо надмірного, не є новою. Однак в даний час вона набуває особливої актуальності. Наша країна поступово виходить на міжнародний товарний ринок, де чітко регламентовані правила, що стосуються змісту залишків пестицидів. І самі українці починають все більше уваги приділяти якості їжі, тому роблять аналіз на пестициди. Здоров'я все ж таки, головніше за все.

Говорячи про пестициди

Фермери використовують пестициди для захисту сільськогосподарських культур від шкідливих комах: комашок і мікроорганізмів. Працівники хімічної промисловості постійно винаходять нові варіанти пестицидів, так як шкідники розвивають стійкість. Всі вони мають тенденцію накопичуватися як у ґрунті, так і в зерні і фруктах. Особливістю пестицидів в злаках і продуктах є велика токсичність. Так як вони негативні для комах, то вони будуть надавати аналогічне вплив на клітини людського організму, на біологічні, хімічні процеси, які там відбуваються. В лабораторії використовуються сучасні варіанти аналізу пестицидів в сировині, таких як:

  • зернові;

  • боби;

  • овочі;

  • фрукти;

  • продукти після переробки: крохмаль, олія;

  • їжа: борошно.

Що потрібно знати в першу чергу?

Симптомами отруєння пестицидами з їжі є діарея, нудота та іноді висип. Тривала дія пестицидів може спричинити появу таких онкологічних захворювань, як рак шлунка, печінкова проблема, рак молочної залози, легень, передміхурової залози. Людина не може розвинути стійкість до цих пестицидів, тому вони в продуктах зустрічаються частіше, ніж шкідники, для яких вони були призначені. Не кожен, особливо жителі мегаполісу, зможе вирощувати досить органічних продуктів для споживання без поганих пестицидів. Отже, важлива частина відповідальності за хорошу якість продуктів харчування лежить на виробниках. Регулярне тестування пестицидів на продуктах на ринку запобігає масове отруєння і зростання числа серйозних захворювань.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com