Що таке призматичний бінокль

 

Людям завжди було властиве прагнення покращити свої природні дані. Для цього були вигадані транспортні засоби, які дозволяли швидше переміщатись, для передачі інформації на далекі відстані розроблені телефони. До цього можна віднести бажання людини бачити далі, ніж це передбачено природою. З часів винаходу перших біноклів пройшло більше століття й тепер кожному доступна велика кількість моделей з різними показниками. В цьому матеріалі розповімо, якими особливостями відрізняються призматичні біноклі та які вони мають переваги.

Для чого потрібні біноклі

Бінокль — це компактний прилад для спостереження, що складається з двох однакових оптичних каналів, в кожному з яких знаходиться об'єктив, що обертає систему та окуляр. Конструктивно бінокль має вигляд двох шарнірно з'єднаних трубок — монокулярів. Бінокль служить для спостереження за віддаленими об'єктами. Його використовують у наступних сферах:

  • полювання;

  • спостереження за природними об'єктами;

  • охорона територій;

  • астрономія;

  • спостереження за змаганнями та заходами на відкритій місцевості;

  • туризм та подорожі.

Для кожної сфери підходять біноклі з різними характеристиками, які варто враховувати при виборі. Так для полювання важливо, щоб бінокль був легким та мав високий рівень світлопроникності. У випадку спостереження за природою потрібен бінокль, який забезпечує достатню дистанцію. Для охорони території найважливішим показником є діаметр об'єктива, який має бути не менше 50 мм, оскільки це забезпечує хороший огляд місцевості.

Які існують оптичні конструкції біноклів

За оптичною конструкцією виділяють два типи біноклів:

  • Перший — це біноклі з галілейськими трубами. Вони створюють пряме зображення, мають компактні форми, проте не дають великого збільшення. Така конструкція зазвичай використовується у театральних біноклях.

  • Другий — біноклі із трубами Кеплера. Ці оптичні прилади забезпечують велике збільшення, але перевертають картинку.

Щоб використати переваги оптичної схеми з трубами Кеплера, був створений призматичний бінокль. Це оптичний прилад, між окуляром та об'єктивом якого встановлені спеціальні оптичні призми, які заломлюють і відбивають світлові промені. Завдяки призмам перевернутість картинки виправляється, а шлях світлових променів збільшується.

Які особливості призматичних біноклів

Сьогодні призматичні моделі, в яких перевертання зображення здійснюється за допомогою призматичної системи, є найбільш поширеними. В біноклях використовуються дві основні призматичні системи:

  • Біноклі з призмами Porro. Шляхом повного внутрішнього відбивання у двох призмах світло змінює напрямок чотири рази, щоразу на 90 градусів. Характерна особливість таких біноклів — різна відстань між центрами лінз об'єктивів та окулярів. Така система є простішою, а значить її вартість нижча. Система має більшу світлосилу та меншу втрату світла. Її недолік в тому, що при великому діаметрі об'єктива бінокль має більші габарити та вагу.

  • Біноклі з призмами Roof. В таких біноклях відстань між центрами лінз окуляра та об'єктиву збігається, завдяки чому вони виходять компактнішими та легшими, проте такі моделі дещо дорожчі. Перевагою системи є те, що в ній використовується скло високої якості, що впливає на насиченість кольору.

Сучасний ринок насичений безліччю різних видів біноклів з різними технічними характеристиками. Ознайомитись з ними та обрати найвідповіднішу модель можна, звернувшись в компанію PRAKTICA.

 

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com