image

Вагітність і флюорографія

У житті вагітних трапляються ситуації, коли робити флюорографію необхідно, але це буває вкрай рідко. Флюорографія є одним із найефективніших методів скринінгу хвороб, саме тому лікарі так люблять призначати її, а безліч довідок вимагають цей пункт.

Чи безпечна флюорографія під час вагітності

Під час проведення флюорографії, організм людини піддається рентгенівським променям, що так чи інакше впливає на нас. Саме вони і мають особливий вплив на плід, що розвивається. Перший триместр у житті вагітної вважається найважливішим, адже саме в цей момент зароджуються всі системи й органи дитини. Цей термін вважається найнебезпечнішим для флюорографії.

Тільки в дуже рідкісних випадках, а саме в разі підозри на такі хвороби, як пневмонія або туберкульоз, дана процедура може бути рекомендована лікарями. При цьому зона живота жінки буде захищена спеціальним фартухом, щоб звести всі ризики до мінімуму.

Вплив рентгенівських променів на плід

У всіх випадках рекомендується попереджати лікаря про ваш стан, адже це буде направлення лікаря. Ризики захворювань можуть бути набагато вищими, а використання цього методу діагностики зможе запобігти їм. 

Чи доцільно робити флюорографію під час вагітності?

Багато пацієнтів ставлять собі конкретно це питання, адже існують реальні ризики та наслідки. Деякі гінекологи навіть радять утриматися від планування вагітності, якщо в цьому циклі жінка вже зробила флюорографію. Відповісти на це питання - робити чи не робити - може тільки ваш лікар.

Проведення флюорографії під час вагітності виправдано лише кількома випадками, коли хворобу неможливо виявити жодним іншим чином. Хоч це і найпоширеніший спосіб виявлення легеневих захворювань, потрібно шукати альтернативи, якщо це можливо.

Альтернативні методи обстеження

Відмінною альтернативою може бути ультразвукове дослідження, а також цифрова рентгенографія легень. Другий метод теж має випромінювання, але його рівень значно нижчий, ніж у флюорографії. Не забувайте, що перед проведенням процедур краще проконсультуватися з вашим лікарем.

Крім УЗД, лікар може вам призначити низку аналізів, які так чи інакше допоможуть виявити, спростувати або підтвердити діагноз. Серед них виділяють аналіз крові, мазок із зіву, обстеження фонендоскопом і багато іншого.

Тільки ваш лікар може скласти вам направлення на УЗД, на аналізи або флюорографію (у крайньому разі). Можна проконсультуватися з кількома фахівцями, щоб бути впевненою у своєму рішенні. проінформувати вашого лікаря про ваш стан, саме це й відіграватиме суттєву роль.

Рішення лікаря

Лікар може оцінити всі ризики, адже флюорографія може викликати ускладнення. Жоден фахівець не може вам дати точну відповідь, що буде з плодом під час проведення флюорографії, але ризики точно існують. Ваш спосіб життя теж відіграє важливу роль, а також спадкові схильності до хвороб, вік і багато іншого. Зверніть особливу увагу саме на це. 

Які саме можуть бути наслідки - це може сказати тільки ваш лікар. Серед основних виділяють завмерлу вагітність, вроджені патології розвитку і навіть викидень. Саме тому перед проведенням такої особливої процедури потрібно оцінити всі ризики й ухвалити правильне рішення, щоб зберегти здоров'я матері та дитини.

Мінімізуйте ризики, здайте низку необхідних аналізів, зробіть кілька ультразвукових діагностик і вже після цього ви зможете ухвалити рішення або навіть отримати діагноз. Флюорографія не завжди показує очікуваний результат, тож її проходження може бути марним, а для здоров'я це може бути особливо згубним. 
Купити справку про вагітність ви можете дуже швидко у нас в приватній клініці.

1 коментар


  1. Жов 20, 2023 | 14:23

    Замовляв флюорографію на сайті spravochki.org зробили без проблем. Забрав в Києві в той же день

Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com