image

Як вибрати найсмачніші шпроти та не придбати підробку

Раніше шпроти були чи не єдиним консервованим рибним делікатесом. Сьогодні в магазинах очі розбігаються від різноманіття назв, але апетитні та поживні шпроти досі дуже популярні. І недаремно — це ідеальний морепродукт для бутербродів, канапок, салатів та закусок. Напевно кожен із нас стикався із ситуаціями, коли якість придбаної консерви зовсім не відповідала очікуванням. Зі статті ви дізнаєтеся, як правильно вибирати шпроти та як захистити себе від купівлі неякісного продукту чи підробки. 

Звертайте увагу на банку та етикетку

Коли є хоч натяк на здутість чи деформацію, такі шпроти купувати ні в якому разі не можна. Вивчіть інформацію про виробника. Якщо підприємство розташоване далеко від моря, то, швидше за все, воно використовує заморожену сировину. Тоді є ймовірність, що окислення ліпідів відбувається набагато інтенсивніше, і у банці чекатимуть розвалені шматки. Щоби гарантовано купити якісні шпроти, шукайте на етикетці словосполучення Baltic Premium Fish. Воно вказує, що це консерва класу екстра, що виготовлена з добірної балтійської кільки, багатої вітамінами та жирами. В консерви першого сорту кладуть дрібнішу та менш якісну рибу. Варто також наперед вивчити,  скільки коштують шпроти в олії у відомих інтернет-магазинах, щоб орієнтуватися за ціною: занадто дешеві консерви — погана ознака.

Склад

Якісний натуральний продукт містить усього три інгредієнти: копчену рибу, соняшникову олію та сіль. Якщо на етикетці є перелік із різних консервантів, ароматизаторів та інших добавок, таку консерву краще не купувати.

Термін придатності

Про те, що прострочені продукти вживати не можна, знають усі. Але й нещодавно виготовлені консерви — не найкращий варіант. Річ у тім, що шпроти смачніші, м’якіші та ароматніші, якщо будуть маринуватися більш тривалий час.

Зовнішній вигляд

Таку перевірку можна влаштувати тільки після покупки. Ознаки неякісної риби видно одразу: це пошкодження на шкірі риби, не щільне її розташування в бляшанці. Якщо під час діставання шматочки шпротів розвалюються, це означає, що вони виготовлені без дотримання технології. Багато про що може сказати й вигляд бульйону. В ідеалі він має бути прозорим, не містити осаду та інших домішок. Каламутна рідина означає, що виробник використовував консерванти штучного походження.

Домашній спосіб визначення якості шпротів

Якщо, відкривши бляшанку, ви бачите великі та непошкоджені тільця, які виглядають апетитно, це не означає, що перед вами якісний продукт. Фальсифікатори теж вчаться, їхня продукція може виглядати не гірше справжньої, але виявити підробку можна й самостійно, це нескладно. Потрібно в чашку налити воду та вилити в неї бульйон зі шпротів. Якщо після перемішування на поверхні рідини сформувалася жирна плівка, можна стверджувати, що риба закопчена правильно. Помутніння води вказує на те, що під час виробництва шпротів використовувався рідкий дим замість копчення.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com