image

З якими труднощами та викликами стикнулись Українські підприємства при перевезенні вантажів у 2022 році?

З 24 лютого 2022року економіка України завмерла і до травня працювала на мінімальних своїх можливостях, не зважаючи на те, що значна кількість промислових підприємств на сході і півдні України почали руйнуватись, і ланцюги поставок були розірвані, українські транспортні компанії https://ri-group.com.ua/ продовжували свою роботу і вибудовували нові шляхи транспортування вантажів.

Нові задачі

Так як виробництво металу в Україні скоротилось в рази, країна потребувала швидких рішень в експорті своєї аграрної продукції. За кілька місяців в Україні було створено тисячі транспортних компаній, які миттєво зреагували на запит ринку і почали експортувати до портів та елеваторів Європи аграрну продукцію. Такий різкий попит швидко підняв ціни на перевезення в рази і вартість перевезення 22-тонною вантажівкою складала 2 євро за 1 км. На той момент було багато спорів, на рахунок спекулятивності цих цін, адже в цій ціні були закладені простої транспорту на кордоні, які могли затягнутись на тижні, а вибудованих зворотних рейсів в достатній кількості просто не існувало, це також закладалось в ціну перевезення.

Внутрішні перевезення

Така велика кількість транспортних засобів, яка різко з’явилась на ринку, в значній мірі вплинула і на ринок внутрішніх перевезень. На відміну від міжнародних, перевезення по Україні не зазнали значного росту цін, проте відбувся дисбаланс у потоках вантажів і в деяких регіонах відчувався дефіцит вантажів, що призвело до падіння цін. Такі умови були створені в регіонах, звідки були евакуйовані промислові підприємства на захід України.

Проблемні райони для транспортування

Транспортна галузь доволі сміливо прийняла ті виклики і ризики, які з’явились в момент бойових дій та ракетних обстрілів. Логісти багатьох підприємств відмічали активну учать транспортних компаній у постачанні необхідних продуктів та матеріалів у міста, які були під постійними атаками. Відмов водіїв від рейсів в ці міста практично не було, не дивлячись на величезні ризики. З початку війни кожен водій може розповісти історію, як він експортував товар під обстрілами або завозив в місто необхідну гуманітарну допомогу, медикаменти, продукти харчування.

Які перспективи?

Відмічається нормалізація цін на міжнародні перевезення, а забезпечення транспортом потреб українських підприємств вже не є проблемою, як в перші місяці війни. З ринку піде деяка кількість непрофесійних транспортних компаній, які не зможуть адаптуватись до теперішніх умов і не забезпечать стабільну роботу своїм транспортним засобам. Проте сучасна економіка України вже стала на нові рейки і буде продовжувати вибудовувати нові економічні зв’язки з цивілізованими країнами та інтегруватись в Європу.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com