image

Чому Москаль переміг в історії з блокуванням кордонів націоналістами

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в історії з блокуванням націоналістами російських вантажівок на кордонах Закарпаття виявився переможцем.

Якщо пригадати, то націоналісти вирішили блокувати адміністративні кордони Закарпаття доволі спонтанно. Як все починалося. Пройшла інформація, що Польща відмовилася впускати російські вантажівки і росіяни вирішили їхати в Європу через Україну. Націоналісти розповсюдили інформацію, що Польща таким чином карає Росію, хоча насправді мова йшла про російсько-польські ліміти на ліцензії щодо кількості перевізників.

Але з цим ніхто розбиратися не хотів. Націоналісти швиденько підхопили гасло солідарності з Польщею, мовляв, якщо вже поляки карають агресора, то чому Україна не забороняє проїзд російських вантажівок. І раз вже уряд не спроможний боротися з російським агресором, то ми самі це зробимо.

ЗМІ активно підтримали дії активістів-націоналістів. Для ЗМІ це було черговим інформаційним приводом, який «читається». Націоналісти після скількох скандалів, знову почали піднімати собі імідж.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль витримував паузу. З одного боку, Правий Сектор є для нього опонуючою силою після розбірок на Драгобраті, а з іншого боку, блокування кордонів є доволі логічним, а головне потужним популістським кроком.

Через певний час Москаль таки видав заяву, у якій певною мірою підтримав дії блокувальників і навіть звернувся з Кабмін з проханням прийняти якесь рішення з цього приводу. Силовики отримали завдання не йти проти активістів, а лише споглядати і не допускати провокацій.

Згодом появилася інформація про пропозицію компромісу від обласної влади, яку фактично озвучив головний міліціонер області Сергій Князєв – пропустити і супроводжувати до кордону з ЄС ті російські вантажівки, які вже тут заблоковані, а решту не впускати.

Коли акція з блокуванням російських вантажівок перекинулася на інші області України, то Москаль чудово розумів, що акція з блокуванням у Закарпатті приречена зійти нанівець. І ось сьогодні вранці навіть самі активісти оголосили, що ніч пройшла спокійно, жодної вантажівки. Ну ясно… звідки їм взятися.

Голодні на сенсацію ЗМІ засмутилися і щоб підтримати інтерес навіть вигадали дурну історію про те, що якась російська вантажівка прорвала блок-пост активістів, але потім згоріла. Ця вигадка широко розповсюджувалася, відвідування інформаційних ресурсів зростало, але коли стало відомо, що це брехня, то якою повинна бути довіра до таких ЗМІ?

В результаті, вже сам Геннадій Москаль сьогодні вранці написав, що рух російських вантажівок через Закарпаття різко зменшився: 4 проїхали з України до Євросоюзу, а 7 із Євросоюзу в Україну. І заодно Москаль у повідомленні не забув нагадати, що він написав урядову телеграму в Кабмін, щоб ті по російським вантажівкам приймали якесь рішення. При цьому на той момент Москаль знав, що Кабмін дійсно сьогодні збирався приймати якесь рішення. І виглядати це буде так, ніби уряд прореагував на застереження на прохання Москаля. Щойно стало відомо, що уряд таки прийняв рішення призупинити рух російських вантажівок через Україну до часу вияснення ситуації із забороною транзиту українських вантажівок територією Росії.

Одним словом, найбільший плюс до свого іміджу отримав саме Москаль. Його дії були доволі виваженими та нейтральними. Вони підходять як для прихильників блокування, так і для противників. Невеличку позитивну реабілітацію отримали і націоналісти, але лише від тих, хто підтримував блокування вантажівок. Ряд політиків також намагалися використати ситуацію з блокуванням для того, щоб підняти свій імідж, або хоча б нагадати про себе, але ефекту для них це не дало.

От і все. Активісти для порядку ще трошки померзнуть на перевалі, а потім повернуться додому в тепло і на пампушки. І для них це буде також виходом із незручної ситуації, коли на численні заклики підтримки мало хто відгукувався. Насправді підтримка була доволі кволою. Часом просто не вистачало людей для нічного чергування. Людям цікавіше і спокійніше було спостерігати за цим блокуванням, сидячі вдома на диванах…

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com