image

Чому правоохоронці проводять обшук у Мукачівській філії "Закарпатгазу"

У Мукачівській філії "Закарпатгазу" виявлено фінансову аферу на три мільйони

Як ми повідомляли, вчора поліція почала обшук філії "Закарпатгазу" у Мукачеві. При цьому не було жодних пояснень. 

Жодної інформації не було і від самих "газовиків". Прес-служба "Закарпатгазу" лише повідомила, що "представники компанії співпрацюють зі слідством і надають всі необхідні документи та допомогу".

«В інтересах слідства ми не можемо надати більше інформації щодо інциденту в Мукачівському відділенні ПАТ «Закарпатгаз»: наразі провадиться досудове розслідування, тривають оперативно-слідчі заходи. Проте по їх завершенню ми обов’язково поінформуємо громадськість про деталі інциденту», - коментує директор з безпеки ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Енінгі. – Сьогодні можемо повідомити лише те, що слідчі дії проводяться відповідно до поданої нами до правоохоронних органів заяви», - йшлося в повідомленні.

Як повідомляє мукачівське видання "ПМГ", предметом обшуку є фінансові афери з обліком газових лічильників та обладнання.

"У період з 2012 по 2014 роки, працівники даної установи придумали і втілили в життя «аферу по-мукачівськи». Працювала «схема» приблизно так: працівники газового господарства навідувались в домівки споживачів і зобов’язували їх в найкоротший термін провести реєстрацію всіх газових приладів, які знаходяться у них вдома. Це газові котли, конвектори, батареї, труби та інше газове устаткування, яке повинно знаходитись на обліку в Мукачівській філії ПАТ "Закарпатгазу". За ухилення від реєстрації газовики лякали відключити споживача від газової мережі. Ціна реєстрації – від 2000 грн. На перший погляд це стандартна процедура і ніяких протиправних дій у роботі працівників газового відомства не вбачається. Після згоди споживача оплатити, йому видавався рахунок з банківськими реквізитами, за якима він сплачував вартість робіт. Після оплати споживачу надавались документи з печатками і підписами про успішну реєстрацію газового обладнання.

Роки йшли, керівництво філії змінювалось, і люди, які раніше вже оплатили реєстрації газових приладів, почали звертатись до керівництва та до правоохоронних органів зі скаргами, що від них вимагають повторно реєструвати свої прилади.

День за днем невдоволених людей ставало більше. Їхня кількість на той час вже сягнула за 500 споживачів. Правоохоронні органи зацікавила ця ситуація і вони вирішили розібратись, що ж сталось насправді. І що ж вони дізнались? Виявилось, що всі ці люди оплачували реєстрацію газових приладів не на банківський рахунок газової установи, а на декілька створених фіктивних рахунків фізичних осіб. Таким чином, працівники газового господарства шляхом обману, користуючись службовим становищем, завдяки продуманій схемі виманили в людей близько 3 млн грн. На даний час вже є близько 1000 потерпілих. І це лише ті, які звернулись до правоохоронців. А ще є багато таких, які не знають, чи вірно перерахували кошти.

До слова, допити потерпілих у даній газовій справі розпочались ще в середині червня. Тоді правоохоронці взяли покази в близько 500 людей з Мукачева та Мукачівського району (в переважній більшості мешканців смт. Кольчино та Чинадієво).

Справа настільки заплутана, що тепер кожен, хто реєстрував газові прилади, сплачував газові послуги, не може бути на 100% впевненим, що гроші потрапили до газової установи, а не до рук шахраїв", - повідомляє "ПМГ".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com