image

Лише за 12 березня з області буде відправлено 87 вагонів гуманітарної допомоги

З часу ведення повномасштабної війни Російської Федерації проти України весь світ намагається нам допомогти. Через нашу область відправляють значну частину вантажів гуманітарної допомоги для цивільних, військових, територіальної оборони, - про це під час сьогоднішнього брифінгу говорив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький:

"В області працює потужний хаб, де ми збираємо і сортуємо всі вантажі, а згодом залізницею чи вантажівками відправляємо туди, де в них є найбільша потреба. Сьогодні до кінця дня відправимо 87 вагонів, тобто 4,5 тисяч тон речей і продуктів першої необхідності. Працюємо 24\7, щоб у кожному місті, яке потерпає від дій агресора, були їжа, вода, теплі речі, медикаменти".

За словами першого заступника голови Державної митної служби України Олександра Щуцького, Уряд визначив перелік товарів, які Держмитслужба визнає гуманітарною допомогою, та перелік тих, які потрібно узгоджувати з ОВА. Сьогодні процедура митного оформлення гумдопомоги максимально спрощена й окремо зупинився на питанні щодо визнання гуманітарним вантажем транспортних засобів.

"Якщо немає визначеного отримувача, то відправник подає декларацію, у якій вказує, що передає транспортний засіб як гуманітарний вантаж і зазначає, що протягом тижня він знімає з обліку авто. Останнє потрапляє на склад митниці, а ОВА приймає рішення, куди воно вирушить відповідно до потреб".

Начальник управління держоргмитконтролю Закарпатської митниці Микола Ботош розповів про спеціальні взірці документів щодо ввезення гуманітарної допомоги (декларації, повідомлення про намір отримання та акти прийому-передачі транспортного засобу). Микола Ботош зауважив, що до ОВА заздалегідь повинні надіслати інформацію про машину, яку ввозитимуть з-за кордону саме для гумдопомоги:

«У документі вказують, хто передаватиме автомобіль та перетинатиме пункт пропуску, марку, номерні знаки, VIN-код та особу, яка буде уповноважена для переміщення транспортного засобу в межах України. Після отримання такого повідомлення ОВА повідомляє митницю».

Крім цього, представник центрального апарату Державного бюро розслідувань Євген Багаров зазначив, що територіальний підрозділ ДБР в умовах воєнного стану працює в посиленому режимі:

«Наша спільна мета — забезпечити правопорядок на митному та державному кордонах, нівелювати будь-які бюрократичні процеси, котрі можуть затримувати надходження гуманітарної допомоги. Також проводимо превентивну діяльність, щоб ніхто з працівників відповідних служб не зміг використовувати певні процедури для власного збагачення. Заробляти на війні ніхто не буде, будь-який виявлений факт жорстоко каратиметься».

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com