image

На Закарпатті може об'єднатися ще одна громада

У Перечині відбулося громадське обговорення щодо доцільності утворення об'єднаної територіальної громади із суміжними селами району. Це перший крок на шляху до добровільного об'єднання територіальних громад. 

Під час обговорення тривали запальні дискусії про майбутнє міста. Мешканці дискутували чи доцільно залишити все як є чи рухатись у невідоме? Які вигоди та втрати від утворення спроможної громади? Чи погодяться сільські громади приєднатись до міста? Скільки об'єднана громада отримає надходжень до місцевого бюджету? Чи готові перечинці брати відповідальність на себе і самостійно без допомоги району вирішувати власні міські справи?

За попередніми розрахунками місто Перечин за умови об'єднання із суміжними селами може як мінімум потроїти власні доходи за рахунок 60% податку на доходи фізичних осіб, які нині осідають у районному бюджеті. Тільки Перечинський лісохімічний комбінат може надати близько 3,2 млн. грн. податків на рік до скарбниці громади.

 І це без урахування додаткових надходжень у вигляді державної субвенції на медицину, освіту та інфраструктуру. А також відкриття можливостей до залучення коштів міжнародної технічної допомоги та Державного фонду регіонального розвитку.

Звісно, що отримавши ці кошти, перечинці отримають й повну відповідальність за занедбану інфраструктуру, необхідність утримувати садочки та школи, заклади первинної медичної допомоги, тощо. Але переваг однозначно більше, ніж втрат.

Надихає готовність міського голови Івана Погоріляка та депутатського корпусу ще до кінця року завершити усі процедури за участі громадськості та приступити до перших місцевих виборів об'єднаної громади. Присутні практично одноголосно підтримали та дали згоду на об'єднавчий процес, не зважаючи на усі політичні розбіжності. Тепер слово за сільськими громадами.

За інформацією із власних джерел стало відомо, що того ж дня, 17 серпня Сімерська сільська рада на заклик Перечинської міської ради затвердила порядок обговорення та призначила громадське обговорення на неділю. Сільські громади Сімерків, Зарічева та Ворочева скликають засідання своїх рад з цього ж питання на п'ятницю 19 серпня.

Нагадаємо, що впродовж 2015-2016 рр. Закарпатська обласна рада не наважується затвердити Перспективний план. Прийняття цього плану є однією з основних умов для визначення орієнтовних контурів спроможних громад та їх центрів. Власне через це станом на сьогодні в Закарпатті утворено тільки дві об'єднані громади - Тячівську міську та Вільховецьку сільську ОТГ.

Сподіватимемось, що перечинці витримають усі необхідні формальності та доб'ються утворення Перечинської міської об'єднаної територіальної громади. 

 

Микола Яцков, регіональний координатор ВГО "Інституту Республіка" 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com