image

На Закарпатті відбулися важливі міжнародні зустрічі, на яких вирішувалися питання прискорення перетинів кордону

У п'ятницю відбулися важливі українсько-словацькі та українсько-угорські міжнародні зустрічі, на яких вирішувалося питання покращення та пришвидшення перетину держкордонів

Про це розповів перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Спочатку були проведені переговори зі словаками.

"На КПП «Ужгород - Вишнє Нємецьке» провели плідну зустріч з делегацією зі Словацької Республіки.Завдяки постійній комунікації та ефективній співпраці двох країн є порозуміння та готовність іти назустріч одне одному, аби найбільший пункт пропуску на українсько-словацькому кордоні працював злагоджено. Обговорили можливості щодо збільшення пропускної здатності вантажної лінії.

306137179_467464782061117_3964198066415531165_n

На формування кількакілометрових черг впливає, зокрема, відсутність сканера у вантажному терміналі на словацькій стороні. Це ускладнює роботу митної служби та можливість оперативно перевіряти вміст транспортних засобів.У жовтні та листопаді словацькі митники отримають два мобільні сканери. Це дозволить збільшити пропускну здатність ПП на 30%, тобто наблизитись до показника близько 200 вантажних авто, які перетинатимуть кордон за добу.Вдячні нашим партнерам за порозуміння та оперативне реагування на виклики, які ставить перед нами сьогодення", - написав Білецький на своїй сторінці у Фейсбук.Потім на Закарпаття прибув заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм, щоб провести переговори з угорцями."На Закарпатті з робочим візитом перебуває заступник міністра інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм. Головна мета - максимально оптимізувати роботу пунктів перетину державного кордону, аби зменшити черги та скоротити час очікування.Влаштувати невелику ділянку дороги у межах митного пункту «Лужанка», щоб з‘єднати українську та угорську сторони, запустити нею порожні вантажні автомобілі для розвантаження КПП «Чоп (Тиса) - Захонь», котрі виїжджають з України. Про це домовилися під час зустрічі на українсько-угорському кордоні.

307574901_467575312050064_2535535697697922046_n

Аби це стало можливим, необхідно внести зміни до Міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та залізничного сполучення, підписаної у 2012 році.Зокрема, умову документу про рух в межах КПП «Лужанка - Берегшурань» автомобільного пасажирського та вантажного сполучення загальною вагою до 7,5 тонн скасувати, знявши таким чином обмеження вантажопідйомності.Найближчі кілька днів напрацьовуватимуть юридичну базу для нової Угоди. Сподіваємося, рух порожніх вантажівок через цей пункт пропуску зможуть запустити якнайшвидше", - повідомив Білецький.Ну і була розмова про відкриття нарешті ще одного пункту пропуску між Україною та Угорщиною."Між Україною та Угорщиною у найближчі кілька місяців може запрацювати новий пункт пропуску. Ідеться про КПП «Велика Паладь-Надьгодош».Тут є все для того, щоб запустити рух пішоходів та легкових автомобілів на базі тимчасової інфраструктури.Про це під час зустрічі домовились заступник міністра інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм та Петер Кіш-Парціу, заступник державного секретаря, відповідального за регіональний та транскордонний економічний розвиток, Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини.

307548574_467704015370527_3032534872257722074_n

Обидві країни мають всі технічні умови, якісну дорожню інфраструктуру для запуску пункту пропуску, потрібні лише погодження Урядів.Водночас Мустафа-Масі Найєм від України анонсував передачу угорським колегам проект Угоди щодо організації спільного контролю на КПП «Велика Паладь-Надьгодош» на українській стороні, коли він запрацює на постійній основі та інфраструктурі", - розповів перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com