image

Після вулиці Леннона в Закарпатті з'явилася ще й вулиця Енді Варголи

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль підписав чергове розпорядження про перейменування топонімів у рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Цього разу змінені назви семи вулиць і однієї площі в п’яти  населених  пунктах Виноградівського, Іршавського, Мукачівського, Тячівського та Ужгородського районів.
Згідно з розпорядженням Геннадія Москаля, вулицю Жовтневу в селі Ракошино Мукачівського району перейменовано на вулицю Едмунда Еґана (угорський економіст та громадський діяч середини 19 ст., зробив величезний вклад у розвиток сільського господарства на Закарпатті).
Вулицю Калініна в селі Лопухів Тячівського району – на вулицю Павла Бедзіра (видатний закарпатський художник, уродженець Тячівського району).
Вулицю Туряниці в селі Минай Ужгородського району – на вулицю Ференца Семана (видатний закарпатський живописець, один із кращих учнів А.Ерделі та Ф.Манайла).
Вулицю Жовтневу в селі Минай – на вулицю Володимира Дегтярьова (видатний музейний діяч, багаторічний директор Закарпатського художнього музею ім. Й.Бокшая, популяризатор закарпатського мистецтва на загальноукраїнському та міжнародному рівні).
Площу Жовтневу в селі Минай – на площу Енді Варгола (всесвітньовідомий митець українського походження, один із засновників поп-арту).
Вулицю Жовтневу в селі Фанчиково Виноградівського району – на вулицю Степана Кутлана (відомий художник і педагог, автор угорського букваря, що видавався з 1945 по 1965 рік, уродженець Фанчикова).
Вулицю Жовтневу в селі Кам’янське Іршавського району – на вулицю Кив’яждьську (Кив’яждь – колишня назва Кам’янського).
Вулицю Колгоспну в селі Кам’янське – на вулицю Августина Волошина (президент Карпатської України, удостоєний звання Героя України посмертно), - повідомили в прес-службі ОДА.

Прес-служба трошки помилилася, бо засновник поп-арту Енді Ворхол походить не з української, а русинської родини, яка виїхала в США. Поблизу Закарпаття в Словаччині в селі Меджилаборце є музей Варгола. Сам Енді не дуже вмів розмовляти русинською мовою.

Наразі роботи Варгола на аукціонах коштують по кілька мільйонів доларів.

В Ужгороді є міні-скульптурка засновнику поп-арту Енді Ворхолу.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com