image

Що сьогодні приймали на сесії Мукачвівської міськради

Сьогодні відбулася доволі продуктивна сесія Мукачівської міськради, на якій головним чином вирішувалися важливі соціальні питання

На початку депутати більшістю голосів прийняли Програму захисту прав дітей на 2017 рік. Фінансовий ресурс програми – 700 тисяч гривень. Кошти будуть виділятися на розвиток дитячих будинків сімейного типу та придбання подарунків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на жовтень на обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради перебуває  192 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з яких 58 перебувають на повному державному утриманні та 72  дітей, що опинились у складних життєвих обставинах (більшість з яких мають загрозу стати дітьми, позбавленими батьківського піклування).

В місті створено 6 дитячих будинків сімейного типу, 7 прийомних сімей та  планують створення нового дитячого будинку.

Міські депутати також схвалили Програму встановлення дитячих ігрових майданчиків в  Мукачеві на  2017 рік. На її реалізацію заплановано виділити 5 млн. 378 тис. гривень з міського бюджету. За ці кошти в різних мікрорайонах міста буде встановлено 27 дитячих майданчиків. В першу чергу їх встановлять на території оновлених внутрішньоквартальних проїздів.

На сесії також було прийнято Програму  боротьби з онкологічними  захворюваннями на 2017-2019 роки, на яку передбачено 9 мільйонів гривень.

У Мукачеві щороку вперше реєструється біля 140 випадків злоякісних новоутворень. Всього на обліку перебуває 1478 осіб з онкопатологією. Захворюваність та смертність від злоякісних новоутворень зростає. У структурі захворюваності дорослого населення переважають пухлини легень та бронхів, шлунково-кишкового тракту, молочної залози та жіночих статевих органів, передміхурової залози в чоловіків. У дітей переважають злоякісні новоутворення кровотворної тканини, кісток, головного мозку, нирки. У структурі смертності населення міста злоякісні новоутворення займають друге місце.

Міські депутати також затвердили Програму організації безкоштовного харчування дітей  у навчальних закладах на 2017 рік  з бюджетом у 8,3 млн. гривень. За рахунок міського бюджету в Мукачеві харчуватимуть учнів 1-4 класів, учнів пільгових категорій та учнів (вихованців) із сімей, батьки яких учасники АТО; діти – інваліди; діти із сімей учасників Афганської та інших локальних воєн; діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. 

Було також вирішено встановити у коридорах всіх шкіл міста фонтанчики з питною водою.

На міську Програму медикаментозного  забезпечення осіб з трансплантованими  органами на 2017-2019 роки передбачається виділити 1,5 млн. гривень. Ця програма розроблена і схвалена на сесії для забезпечення можливостей продовження життя реципієнтів ниркових та печінкових трансплантатів.

Невпинне зростання кількості хворих з нирковою та печінковою недостатністю, а також кількості хворих з трансплантованими органами потребує постійного прийому дороговартісного медикаментозного забезпечення препаратів від відторгнення трансплантованих органів. Цей вид лікування без належного та стабільного фінансування є неможливим.

Депутати сьогодні на сесії також схвалили Програму фінансової підтримки Мукачівського Центру соціально-психологічної адаптації, фізичної та трудової реабілітації осіб з особливими потребами «АЛЬТЕРНАТИВА». По вулиці В. Стуса будуть облаштовані  10 соціальних майстерень та тренажерний зал для соціальної та трудової реабілітації  повнолітніх осіб з інвалідністю. Зокрема, протягом 2017-2018 років будуть відкриті майстерні з:

  1. Бісероплетіння, картини з натурального каменю, вишивка бісером,          вишивка нитками (біжутерія, інтер’єрні сувеніри (бонсай, квіти), ікони, картини, рушники, вишиванки).
  2. Скрапбукинг, квілинг, декупаж (листівки ручної роботи, сувенірні пляшки, блокноти, фотоальбоми).
  3. Робота з деревом (різьблярство, випалювання) – сувеніри з дерева, настінні годинники.
  4. Образотворче мистецтво (картини).
  5. Вироби з картону (подарункові коробочки).
  6. Ліплення з полімерної глини (біжутерія, бусини, магнітики, підсвічники).
  7. Гончарна майстерня (глечики, кухлі, мілкий посуд).
  8. Поліграфічна майстерня (листівки, плакати, афіші).
  9. Швейна і ткацька майстерня.
  10. Виготовлення свічок.
  11. Тренажерний зал.

Фінансування заходів відбуватиметься за заявками громадських організацій, які працюватимуть над створенням соціальних майстерень.

На сесії депутати Мукачівської міськради також схвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту  на 2017 рік з фінансовим ресурсом 1,2 млн. Кошти планують спрямувати на проведення регулярних міських змагань, відкритих турнірів, чемпіонатів, кубків, обласного , Всеукраїнського та міжнародного рівня  з різних видів спорту серед різних вікових категорій та серед спортсменів-інвалідів; відзначення кращих тренерів та спортсменів, учнів міста щомісячними стипендіями.

Також за рахунок програми буде закуплено спортивне обладнання та інвентарю для спортивних громадських організацій міста, які опікуються дитячо-юнацьким спортом, для СОК ДЮСШ та для загальноосвітніх закладів міста.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com