image

Що стало причиною руйнівного паводку на Рахівщині

Закарпатська облдержадміністрація повідомила про руйнівний паводок на Рахівщині, але не повідомила, чому незначні дводенні опади могли призвести до паводку.

Ось що повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль:

«Сьогодні під ранок вода в р.Тиса, що протікає в межах м.Рахів, піднялася більш, ніж на два метри. У селі Білин через перезволоження ґрунту зійшли два зсуви, які перекрили центральну вулицю. На щастя, ніхто з людей не постраждав, інформації про руйнування житла чи господарських будівель не надходило. На 9-ту ранку автомобільний рух частково вдалося відновити. В самому Рахові близько 8-ї ранку Тиса перелилася через лівий берег і підтопила центральну автодорогу.

Автомобільний рух у місто перекритий за винятком важкої техніки. На вулицях Комарова та Партизанська (колишнє військове містечко, яке розташоване відносно в низині), два гірські потоки вийшли з берегів і почали підтоплювати житлові будинки. Місцева влада спільно з рятувальниками евакуювали звідти п’ятьох дітей, які тимчасово поміщені в дитяче відділення районної лікарні.

У селищі міського типу Кобилецька Поляна, річка почала підтоплювати електропідстанцію. Найближчим часом заради уникнення аварійної ситуації населений пункт, де проживає три з половиною тисячі мешканців, буде відключено від електроенергії.

Пік підйому води на Рахівщині очікується сьогодні в обід, після чого паводкова хвиля піде в низинні райони Закарпаття.  Ситуація знаходиться під контролем, у всіх «гарячих» точках чергують представники влади, силовики та рятувальники зі спецтехнікою».

Так от, немає сумніву, що причиною паводків. У першу чергу, є масова несанкціонована вирубка лісів у Закарпатті. Біда сталася в Рахівському районі, а тут ліс вирубували нищівно. Особливо в останні два роки. Пригадайте хоча б історію скандальної перевірки Великобичківського лісо-мисливського господарства Держлісагентством. Перевірка виявила масу порушень, а натомість Прокуратура Закарпатської області не брала акти перевірки до уваги , а спиралася на акти, складені Державною екологічною службою в Закарпатській області, яка була повністю підконтрольною. Ще два роки тому нардеп Василь Петьовка звертався навіть в Генпрокуратуру, щоб вивести порушників на чисту воду. У відповідь – тишина…

Тут йдеться про те, що Тиса почала підтоплювати електропідстанцію в Кобилецькій Поляні. Ну ясна річ, а хіба два місяці тому прокуратура не виявила, що у двох кварталах Кобилецько-Полянського лісництва було незаконно вирубано лісу на понад 600 тисяч гривень. Хто покараний.

До речі, висока вода вже починає нищити гірську частину Тячівщини. Там вже знесло місток через річку. А тепер пригадайте, скільки говорилося про масові самовільні вирубки на Тячівщині? Саме в Усть-Чорнянському та Брустурянському лісництвах.  Скільки разів навіть ми повідомляли, що з подачі начальника Брустурянського лісо-мисливського господарства Валерія Мурги «чорні» лісозаготівельники збагачувалися на мільйони, а офіційні лісопереробними блокувалися. І що? Мурга був покараний? Та навпаки – очолив зараз управління лісового господарства Закарпатської ОДА.

Невже нам потрібні лише руйнівні повені, після яких влада нарешті почне карати «чорних» лісозаготівельників, які покриваються владою та правоохоронними органами. На тій таки Тячівщині та Рахівщині міліціонери та прокурори мають…власні лісовози! Допоки?

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com