image

Сесія Ужгородської міськради: купа формальностей і скандальне закінчення

Що сьогодні приймали на сесії депутати Ужгородської міськради.

Сесія почалася із вирішення проблеми ходоків із вулиці міцкевича, 9, які протягом десяти років заборгували 115 тисяч грн. за воду.Власники квартир помінялися, колишнє керівництво кооперативу не перерахувало кошти за спожиті послуги водоканалу, відкрито кримінальне провадження, а мешканці навіть не можуть створити ОСББ. Просять також депутатів із порозумінням поставитися до ситуації та списати їм борг.

В.о. директора департаменту міського господарства Оксана Пайда відзначила, що якщо дозволити списати борг мешканцям цього будинку, за таким принципом можуть звертатися й інші, відмовляючись таким чином платити. А водоканал – збиткове і дотаційне підприємство. Єдиний вихід – реструктуризація боргу. Такої ж думки і керівник водоканалу Станіслав Карташов – він зауважив, що мешканцям будинку пішли назустріч, зараз встановлено поквартирний облік водопостачання і водовідведення. Борг можна реструктуризувати – на рік, два чи інший термін.

Міський голова Богдан Андріїв доручив Оксані Пайді та Станіславу Карташову зустрітися завтра з представником будинку, щоб вирішити питання і допомогти мешканцям. Не хотів, напевно, перетворювати сесію на балаган.

Потім кільком ужгородцям виділи матеріальну допомогу.

Потім депутати прийняли Програму підтримки малого і середнього бізнесу на 2017-2018 роки. Вона передбачає часткову компенсацію підприємцям відсоткових ставок за кредитами та позиками.На це піде  2 мільйони гривень протягом цього і наступного, 2018-го, років.

У міськраді можна дізнатися, хто має право претендувати на цю компенсацію.

Потім депутати затвердили Комплексну програму матеріально-технічного забезпечення військових формувань та удосконалення цивільного захисту населення на 2017-2018 роки.

Зокрема, вона передбачає капітальний ремонт інженерного обладнання систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості; обладнання систем димовидалення, автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення, виведення сигналів від систем пожежної автоматики на пульти пожежного та техногенного спостереження, евакуаційного освітлення, протипожежного водопостачання, придбання пожежно-технічного обладнання – пожежних рукавів, кранів, стволів); оснащення небезпечних виробництв сучасними системами протипожежного захисту (КП Водоканал); капітальний ремонт пожежних гідрантів, водоймищ, заходи протипожежної безпеки в ужгородських навчальних та медичних закладах, бібліотеках та музичній школі ім. Чайковського тощо.

Загальний обсяг фінансування Програми на два роки – майже 16 мільйонів гривень, із них на цей рік планується трохи більше 8,1 млн. грн.

Програму зайнятості населення сьогодні рішенням сесії депутати Ужгородської міської ради дещо доповнили. За прийнятими змінами в цьому році передбачається організація громадських та інших тимчасових робіт для 430 осіб. Зокрема, на громадські роботи будуть залучати в медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя», міську лікарню, у Боздоський парк тощо.

Потім депутати підтримали Програму встановлення автономного електричного опалення в Ужгороді на 2017 рік, якою передбачено встановлення електричного опалення у помешканнях 18 осіб, які відносяться до пільгових категорій громадян; ще 10 допоможуть із введення в експлуатацію електроопалення, встановленого за їхні кошти.

Депутати сьогодні також підтримали проект рішення і проголосували за внесення змін до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення Ужгорода на 2017-2020 роки.

Так, необхідні обсяги фінансування першочергових заходів Програми на 2017 рік складають 6 мільйонів 200 тисяч гривень. Із них 5 мільйонів 987 тисяч гривень – на капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення міських вулиць. У переліку: перехрестя вулиць Перемоги-Легоцького, Київська набережна, вул. Капітульна, "Замкові сходи", вул. Замкова, пішохідна доріжка від Заньковецької до.8-го Березня , Чорновола, Канальна, . Насипна, Залізнична, Ш. Руставелі, Стародоманинська, Долгоша, Технічна-вул. Вокзальна, пл. Б. Хмельницького, вул. Університетська (від Докучаєва до Грибоєдова), Осипенка, міст Анкудінова, пішохідна зона вул. Минайської (від Укртелеком до Осетії), Тимірязєва, Шахтарів , пл. Лаборця-вул. Я. Гуса, вул. С. Разіна, Шишкіна, Єрмака, Тельмана, Будителів, провул. Театральний, вул. Корзо, вул. Гленца-підвісний міст, Мукачівська, І. Франка, наб. Незалежності, пл. Народна, наб. Слов’янська, декоративне освітлення мосту біля пл. Б. Хмельницького, Лисенка, Малинова.

На капітальний ремонт зовнішнього освітлення внутрішньоквартальних територій передбачено 213 тисяч гривень. Йдеться про 2 «внутрікварталки» - вул. Докучаєва,4-6 та вул. Докучаєва,10-25.

Депутати внесли зміни і до комплексної Програми відновлення історичного центру Ужгорода на 2017-2020 роки.

Першочерговий перелік об’єктів капітального ремонту житлових будинків історичного центру міста на 2017 рік наразі виглядає так: капітальний ремонт покрівель заплановано на Петефі, 2 та 10, капітальний ремонт фасадів будинків на Петефі,2, Театральній, 17, Волошина 1 та 15, Духновича 6, 7, 11, 14 та 23, Корятовича,4. Передбачене фінансування – 3 мільйони 609 тисяч 158 гривень.

Внесли на сьогоднішній сесії Ужгородської міськради також зміни і до переліку житлових будинків, в яких у цьому році заплановано капремонт. Капітальний ремонт покрівель передбачено провести у будинках за адресами: Авазовського, 25 та Навої, 3, Лермонова, 1, проспекті Свободи, 32 та 34.

Капітальний ремонт водопроводу, каналізації заплановано на Панькевича, 79 та 81, 8 Березня, 24, Минайській, 7 та 9.

Проголосували сьогодні на сесії Ужгородської міськради й за надання фінансової підтримки комунальним підприємствам Ужгорода. Так, виділили по 260 тисяч гривень як дотацію на покриття збитків за 9 місяців 2016 року КП «ЖРЕР №4» та КП «ЖРЕР №8». На поповнення статутних фондів комунальних підприємств передбачили: 300 тисяч гривень КП «Уж-фест», 5 мільйонів 160 тисяч гривень - КП «КШЕП» та 1 мільйон 305 тисяч – КП «УККП».

На капітальний ремонт об'єктів благоустрою на 2017 рік передбачили 77 мільйонів 931 тисячу 326 гривень. Відповідні зміни депутати сьогодні внесли до Програми благоустрою міста Ужгород на 2015-2017 роки.

Заплановано провести:

- реконструкцію міських шляхів - пл. Кирпи, перехрестя вулиць Перемоги-Легоцького з влаштуванням кругового руху та вул. Можайського (8 Березня - Минайська);

- капітальний ремонт міських шляхів – вул. Чайковського, вул. Підградської, Підгірної, пров. Шевченка, дорожнього покриття вул. Антонівська (від залізничного переїзду до з'їзду на вул. Анкудінова) , вул. Горянської, 105 до вул. Слави, вул. Січових Стрільців, Стефаника, Берчені, Заньковецької, Перемоги ( від Легоцького до с.Сторожниця), вул. Польової, Ф. Тіхого, Крилова;

- капітальний ремонт тротуарів – вул. Собранецька (від Гойди до Крилова), вул. Собранецька (від Крилова до Підгірної), вул. Собранецька (від Гойди до Митної), вул. Закарпатська, Другетів (від П. Мирного до Кармелюка), Антонівська (від залізничного переїзду до з'їзду на вул. Анкудінова), пл. Поштова, вул. Болотинська, Гагаріна, капітальний ремонт пішохідної зони пл. Ш. Петефі, «Замкові сходи» та проспект Свободи;

- капітальний ремонт внутрішньоквартальних територій – вул. Легоцького,72-70, Легоцького,19а, Міцкевича,3, Насипна,3, 8 Березня,37, Керченська,7а, Оноківська,4, пр. Свободи,3,25, 8 Березня, 3,5,7, Пестеля,4, Перемоги, 175-177, Грушевського,31-37, Залізнична,42-44-46а, Джамбула,47, Минайська,3,5,7,9, Джамбула,50, пр. Свободи 29-41, тротуар вул. Грушевського,66-74, Заньковецької,77 - Легоцького,21,23, Гойди,24, Докучаєва,4-6, Собранецька,122-124, Легоцького,58, Легоцького,62-60, Бродлаковича,1, Декабристів, 53,54,41,45, Можайського,3, Л. Толстого,31, Котовського,19, Щедріна,36/17,38,38а, Осипенка,16;

- облаштування велодоріжок із нанесенням відповідної розмітки - вул. Грушевського, Минайська та вул. 8-го Березня.

Крім того, передбачено фінансування капітальних ремонтів внутрішньоквартальної каналізаційної мережі на вул. Шумна,32, Докучаєва,25, І. Франка,56А , Тлехаса,88, Маресьєва,9, Легоцького,3-13 тощо.

Депутати Ужгородської міськради проголосували за звіт про виконання бюджету Ужгорода за 2016 рік.

Для оптимізації роботи виконавчого комітету та структурних підрозділів міської ради, раціонального використання ресурсів на засіданні сесії Ужгородської міськради затвердили загальну штатну чисельність апарату та виконавчих органів Ужгородської міської ради – 299 штатних одиниць. Окремі критичні зауваження, щодо назв відділів і загалом проект підтримали 20 депутатів.

На сьогоднішній сесії Ужгородської міськради депутати не підтримали проекти змін до Положення про помічника-консультанта депутата Ужгородської міської ради, згідно з якими депутат може мати до п’яти помічників-консультантів та про звернення до Кабінету Міністрів України, об'єднань профспілок та об'єднань роботодавців з вимогою домогтися перегляду дискримінаційних підходів до оплати праці бюджетників.

Ну а закінчилася сесія невеличким скандалом. Було два проекти щодо підтримки міськрадою блокування окупованих територій. Один проект надали деякі депутати, а інший був від самого мера та його оточення. На думку деяких депутатів, проект мера нівелював значимість підтримки блокування. Зрештою, депутати так і не проголосували за жоден проект і на цьому мер Богдан  Андріїв сесію закрив.

Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com