image

Експедиція Ukrainer на Закарпатті включає понад 20 локацій

 

Наразі визначено 23 пункти на Закарпатті, які планують відвідати у рамках масштабного проекту, котрий охоплює всю Україну. Насправді локації можуть додаватися або ж випадати з переліку. Деякі з них вже відвідали експедитори Ukrainer, зокрема, побували у ромському таборі в Березному, у велосадибі в Дубриничах.  Також були в Мукачеві, Чинадієві. Далі вирушають на Хустщину й Тячівщину. Там планують відвідати Нижнє Селище,  Дубове, Усть-Чорну.  

Автором проекту є відомий  журналіст, блогер, музичний продюсер, письменник та мандрівник  Богдан Логвиненко. Кількома місяцями раніше він був на Закарпатті з іншим проектом - "Перехожі", у якому описував людей під час подорожей. Читаючи іноземні видання Логвиненко зрозумів, що йому не вистачає матеріалів про Україну. Саме так "народилася" ідея Ukrainer. 

У проекті задіяно багато людей, однак більшість з них становлять бекстейдж, як пояснює Богдан. Подорожують хлопці вчотирьох - Богдан Логвиненко, відеограф, засновник OHRIM Production, оператор, режисер мандрівник, учасник проекту "Орел і решка" Дмитро Охріменко, один з кращих фотографів України, мандрівник, який проводив майстер-класи і зйомки на усіх континентах Тарас Ковальчук, місцевий і фудблогер, кореспондент ProZak Траян Мустяце. Під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі вони розповіли про перші успіхи проекту Ukrainer. 

Загалом напередодні експедиції надійшло близько 50 заповнених анкет з порадами. Але на Закарпатті будуть трохи більше розкриті історії, про які Логвиненко писав раніше у проекті "Перехожі". "На Закарпатті ми визначили 23 локації. Для нас це частково журналістський проект, частково пригода. Ми не знаємо, де опинимося завтра. Не хотіли би їздити по містах, про які вже багато написано. Хочемо побачити більш цікаві локації, не адміністративні, а історичні", - розповідає Логвиненко і додає, що для проекту передусім цікаві люди, які проживають в Україні. 

Бюджет подорожі досить великий, експедиція має чимало партнерів, які допомогли з транспортом, частково - з їжею, проживанням. Продуктом експедиції буде відео, тексти, фотографії. 8-9 липня на сайті вже опублікують перші 2-3 тексти. По кожній експедиції хлопці підготують збірку репортажів і путівником у кожному регіоні з альтернативною мапою. Також складуть невеликий словник до матеріалів. Місцевість знімають і на квадрокоптер.  "Ми не можемо охопити все. Намагаємося знайти людей, які не просто займаються бізнесом, а справою свого життя", - розповідає Логвиненко. Його колега по експедиції Дмитро додає, що цими матеріалами вони хочуть показати те, як люди беруть і роблять, не очікуючи сторонньої допомоги, а також надихнути інших на дії. Більшість репортажів будуть перекладатися польською, англійською німецькою, можливо, чеською мовами.

На Закарпатті загалом хлопці перебуватимуть 3 тижні. Крім тих пунктів, які вже відвідали, наразі вже встигли відзняти матеріал про "Нашу файту" - єдиний в Україні регіональний мультфільм. "Люди запрошують нас у багато місць, але майже закритий план і ми не встигаємо. Встаємо о 6-7 ранку і до 10 вечора постійно в роботі. Вночі обробляємо фото, відео, я пишу собі тексти. Намагаємося зафіксувати те, що можемо зрозуміти, розповісти й побачити ззовні", - зазначає Богдан. 

"Край дуже гарний і багато спокус залишитися найдовше, тому дуже шкода, що часу мало, доводиться жертувавти сном", - додає Тарас.

Після Закарпаття хлопці планували мандрувати Західною Україною, але сьогодні змінили маршрут і наразі планують поїхати у Приазов'я. 

 

Наталія Каралкіна,

 фото зі сторінки Богдана Логвиненка у соцмережі Фейсбук

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com