image

Новий бренд Ужгорода оцінюють у 2-3 тисячі доларів

Автори проекту дарують новий бренд місту і мріють про те, що люди будуть користуватися ним. На розробку хлопці витратили майже рік. Одна ліцензія на шрифти, які купили для проекту, коштувала 150 доларів. 

 

Про те, як розробляли туристичний бренд міста, розповіли сьогодні під час прес-конференції креативний директор ініціативи створення бренду міста "Ужгород говорить багатьма мовами" Домінік Левицький та дизайнери-розробники Юрій Тарасюк та Михайло Кляп.

"Все почалося зі спонтанного проекту. Ми вирішили зробити щось круте графічне для міста, подивитися на реакцію людей. Коли працювали, побачили, що круто виходить. З простого логотипу все це переросло у бренд міста. Судячи з реакції людей їм подобається", - розповідає Домінік. 

Головна ідея - поєднати українську літеру "У" з неукраїнськими і в такий спосіб показати мовну й культурну різноманітність. Доки зупинилися на цій ідеї, відкинули близько 20. Думали і про те, щоб поєднати місто з аріхтектурою, але Ужгород не асоціюється з конкретним місцем, туристи приїжджають сюди заради атмосфери.

Бренд розробили з власної ініціативи. Вже виклали у вільний доступ всі ресурси. Будь-хто може взяти й використовувати елементи бренду. 

"У порівнянні з дизайном логотипу для компанії, розробляти логотип для міста було складніше. Тут багато жителів, ідей, які хочеться передати. Тому було складно знайти єдиний образ. Ми були раді, коли знайшли ідею, яка змогла розкрити місто з цієї ідеї", - зазначає Юрій. Його колега по брендуванню Михайло Кляп додає, що було розроблено цілий набір іконок, які дозволяють інтегрувати стиль для його використання. 

Наразі розробники готуються до впровадження бренду. Планують провести розіграш футболок з логотипом у Фейсбуці, а також організувати фотозону у місті. 

Вже переговорили і з міськрадою. Чиновники здалися хлопцям відкритими до впровадження цього стилю. "Напевно, важливіше не те, як буде на офіційному рівні впроваджуватися бренд, а важливіше, щоб люди почали його впроваджувати", - додає Домінік. 

Критика що нового бренду теж була, але конструктивних зауважень небагато. Хлопцям закидають, що графічно не всі елементи виконані правильно, комусь логотип здається занадто простим, а хтось не розуміє ідею. Наразі розробники планують зібрати всі зауваження й вдосконалити бренд. Затим візьмуться за розробку міської навігації.

 

Наталія Каралкіна 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com