image

Закарпатські чиновники від туризму та лісового господарства домовилися промаркувати туристичні маршрути

Туристичні маршрути Закарпаття розпочали маркувати завдяки обласній програмі туризму

У рамках програми розвитку туризму і курортів, з метою забезпечення комфортних умов та безпеки перебування туристів на основних туристичних маршрутах на території Закарпатської області розпочата робота з маркування нових та відновлення раніше промаркованих маршрутів. Основним завданням у 2016 році на виконання результатів наради департаменту економіки та обласного лісового господарства з громадськими організаціями та туристичним активом краю у липні стала робота на маршруті Закарпатський туристичний шлях. Знаковані туристичні шляхи мають визначну роль в розвитку активного туризму в Закарпатті.
Слід зазначити, що чимало шляхів знаходяться в межах лісового фонду, що робить обов’язковою співпрацю фахівців туризму та лісової галузі. Утримання в належному стані гірських маршрутів потребує постійного моніторингу та регулярного поновлення знакування, прочистці вітровалів тощо. Закарпатське обласне лісове і мисливське господарство спільно з громадською організацією “Карпатські стежки” у межах ДП “Великоберезнянське лісове господарство” здійснили маркування (оновили) у Великоберезнянському районі — 38 кілометрів туристичних шляхів відтепер стали ще більш доступними для туристів.
За рахунок фінансування з обласної програми розвитку туризму і курортів у 2016 році також було виготовлено 100 інформаційно-вказівних знаків на маршрутах. Пошкоджені вказівники були замінені на Чорногірському хребті. Роботи зі встановлення знаків будуть продовжені в 2017 році.
У рамках обласного конкурсу проектів для громадських організацій у туризмі “Карпатськими стежками” в межах фінансування обласної програми також виготовлено нову картосхему, що дозволить також покращити орієнтування “активних” туристів.
Денис Ман, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації: “Цьогоріч нами спільно з активістами “Карпатських стежок” та лісівниками було проведено моніторинг та дослідження стану знакування та маркування туристичних маршрутів, виявлено проблемні питання та розпочата робота з відновлення якісного маркування туристичних шляхів. Варто зауважити, що районні та обласна влада робить все необхідне для забезпечення безпечних умов перебування туристів на головних туристичних маршрутах. Звісно, роботи будуть продовжені у 2017 році, оскільки покращення інфраструктури — завдання “номер 1” для нашого департаменту”.
Співпраця громадськості та влади у вирішенні питань розвитку туризму є вкрай затребуваною. Напередодні було утворено Регіональну туристичну організацію, з якою департамент запланував у 2017 році розробити нові стандарти у сфері туризму та з питань якості надання послуг у сфері туризму, у тому числі і в частині розвитку туристичної інфраструктури.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com