Догляд за домашніми улюбленцями влітку

Влітку потрібен особливий догляд за домашніми тваринами, адже спека не кращим чином позначається на їхньому здоров'ї.

Маса небезпек підстерігає чотириногих друзів влітку: укус комах, тепловий удар, сонячні опіки. Літні вечірки також можуть принести масу неприємностей.

Як захистити бідолах? Що робити, якщо помітили, що з улюбленцями щось не так? Як купати тварин в жарку пору року? Чи потрібно змінювати раціон харчування у собак і кішок в літній час? Читайте відповіді на найактуальніші питання.

У групі ризику отримання теплового удару знаходяться в особливості тварини з укороченою мордою (боксери, мопси, перси, бульдоги). У них короткі дихальні шляхи. Гаряче повітря, проходячи через них, може сильно їм зашкодити. Догляд за тваринами повинен бути швидким, якщо помічена задуха у вихованця, почервоніли очі, спостерігається тахікардія, ніс став гарячим і сухим, перенесіть вихованця в прохолодне місце, змочіть голову і подушечки лап холодною водою. Якщо у собаки спостерігається блювота і судоми, потрібно негайно викликати лікаря.

Як допомогти тваринам, які змушені сидіти вдома цілий день у відсутності господарів в нагрітій сонцем кімнаті?

Правильний догляд за домашніми тваринами передбачає постійну турботу про братів менших. Біля місць, де зазвичай сплять кішка або собака, можна розкласти на підлозі мокрі рушники. Можна зволожити повітря, наповнивши ванну водою. Знайдіть для вихованця безпечне і прохолодне місце, де б він міг проводити час в жаркі години дня. Наприклад, під ванною. У спекотну погоду вихованцям необхідні і водні процедури.

Як краще купати тварин?

У короткошерстих тварин можна протирати шерсть мокрою губкою. Довгошерстим змочувати лапи, голову, спинку. Тільки стежте за тим, щоб вода не потрапила у вуха.
Влітку купанню будуть вдячні навіть кішки, які в звичайний час не люблять воду. Налийте для них тазик з теплою водою. Дрібних гризунів можна протирати мокрою губкою, а папужок кропити з пульверизатора. Кількість тирси до клітки потрібно збільшити: і гризунам, і пташкам. Слідкуйте за тим, щоб на клітку не потрапляли прямі промені сонця.

Чи потрібно вносити зміни в раціон собак і кішок влітку?

У спекотні дні по можливості не варто вводити нові продукти. Ветеринари рекомендують нежирний кефір і суп з кропиви.

Як полегшити переїзд в машині вихованця на дачу?

 Вихованцеві буде набагато легше перенести затори, задушливі електрички та інші неприємності літніх поїздок, якщо прихопити з собою холодну воду в термосі або пляшці. Візьміть ганчірку і намочіть її водою, як тільки відчуйте, що вихованець почав нагріватися. Без доступу свіжого повітря собаку ніколи не потрібно залишати в машині, інакше через 20 хвилин вихованець отримає тепловий удар.

 Чи потрібно застосовувати домашнім улюбленцям сонцезахисні засоби?

Легко обгорають на сонці лисі породи кішок і собак, а також тварини з білою короткою шерстю. Їх шкурка в кілька разів тонше людської шкіри, тому для них опік - річ дуже болюча. У саму спеку не варто випускати вихованця на відкрите сонце.

Чи небезпечний бджолиний укус?

Ні, якщо бджола або оса ужалили в лапу. Почервоніння пройде через пару днів. Небезпечні укуси в області губ і язика: отрута розноситься по всьому організму і потрапляє в мозок.

Пам’ятайте, якщо вашому улюбленцю не стає краще, обов’язково звернітся до ветеринара!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com