image

Критерії для виховання успішних дітей

Наукові дослідження показали, що у більшості батьків, чиї діти досягають своїх цілей, є спільні риси характеру. Усі нормальні батьки хочуть для своєї дитини лише найкращого. Чіткого рецепту дитячої успішності психологи поки не придумали. Однак вони вказали на декілька чинників у поведінці батьків, які цьому сприяють, повідомляє Tech Insider.

11 звичок батьків успішних дітей виглядають так:

1. Вони зобов'язують дітей займатися хатніми справами
2. Вони прищеплюють дітям соціальні навички
3. Вони вірять у великі досягнення своєї дитини
4. Батьки живуть щасливо і рідко конфліктують між собою
5. У них є вища освіта
6. Вони розвивають математичні знання дітей у ранньому віці
7. Вони завжди цікавляться тим, що відбувається з дитиною, і розвивають з нею дружні стосунки
8. Вони намагаються не піддаватися стресу й не передавати негативні емоції сину або доньці
9. Вони з усіх сил намагаються уникати невдач або виправляти їх
10. У них, як правило, високий соціально-економічний статус
11. У сім'ї, де ростуть успішні діти, працює і тато, і мама

 

Колишній декан Стенфордського університету й автор книги "Як виростити дорослих" Джулія Літкот-Хеймс стверджує, що діти, які не звикли мити посуд, знають, що хтось зробить це за них.

Коли такі діти виростають і влаштовуються на роботу, вони нерідко вважають, що і там хтось зробить завдання за них. Хатні справи, безсумнівно, виховують в дитині самостійність і готовність до життя.

 

 

Не менш важливе завдання батьків - соціалізувати дитину. 20-річне дослідження Пенсільванського державного університету та університету Дьюка показало, що соціально адаптовані діти легко знаходять спільну мову з іншими і влаштовуються на хорошу роботу до 25 років. Діти з обмеженими соціальними навичками частіше стають порушниками закону, алкоголіками та незабезпеченими фінансово.

Неконфліктність, протистояння невдачам, вища освіта батьків і працююча мама - це важливий приклад для дитини. Дослідження Гарвардської школи бізнесу показало, що доньки працюючих матерів вже у шкільному віці замислюються про професійну діяльность.

Коли вони влаштовуються на роботу, то отримують зарплату в середньому на 23% вище, ніж дівчата, чиї мами сиділи вдома. Сини працюючих матерів у дорослому віці приділяють більше часу домашнім справам і догляду за власними дітьми.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com