image

Дослідники вивчили ефект плацебо

Ефект плацебо вивчається давно, але до цих пір залишається великою загадкою. 

Традиційно вважається, що віра людини в цілющі здібності чогось (неважливо воно працює реально чи ні) виробляє позитивний ефект. Але останні дослідження говорять, про те, що якщо навіть людина приймає "пустишку" і знає про це, можливо поліпшення його стану.

Так, пацієнти продовжували відчувати на собі знеболюючий ефект препарату, навіть коли їм повідомляли про прийом пустишки. Але є один момент: щоб відчувався цей ефект, мозок людини все-таки досить тривалий час повинен вірити в реальність терапії. Тоді віра, з погляду мозку, стає фактом.

Наприклад, в ході проведеного експерименту в Університеті Колорадо Боулдер, добровольців спеціально знайомили з побічними ефектами препарату, просили повідомити про наявність проблем з печінкою і прийомі інших ліків (ті починали вірити в те, що зараз почнуть прийом реального препарату). Після першої сесії терапії добровольцям говорили, що вони брали пустишку. І знеболюючий ефект пропадав.

Але коли правду говорили після четвертої сесії, знеболюючий ефект зберігався. Тобто тіло продовжувало реагувати на ефект плацебо, навіть якщо мозок вже знав, що лікування було нереальним.

Плацебо може провокувати вивільнення знеболюючих речовин у мозку, стверджують фахівці. На їхню думку, проведений експеримент показує весь потенціал плацебо-терапії. Наприклад, якщо людині потрібне лікування потужним засобом з серйозними побічними ефектами, можливо половину курсу давати реальний препарат, а другу половину - плацебо.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com