image

Закарпатці створюють сайт для поширення правди про Україну у світі

 

На сайті буде англомовна інформація про нашу державу, яка розповсюджуватиметься за сприяння ротарі-клубів. 

Ідею створення сайту обговорили учасники третього засідання Закарпатського дискусійного клубу розвитку і реформ. Модератор клубу, віце-президент Асоціації розвитку і реформ міст, селищ і сіл «Закарпаття – ХХІ століття», експерт Офісу реформ, перший заступник голови Громадської ради при ОДА Олег Лукша зазначає, що ідея виникла після його доповіді про ротарі-клуби в Україні у період війни. Під час конференції в Будапешті після його виступу зав’язалася дискусія, в якій стало зрозуміло, що чимало учасників ротарі-клубів мають хибні уявлення про нашу державу, нав’язані передусім російською пропагандою.    

Сьогодні у світі діє понад 40 тисяч ротарі-клубів, із них - 47 в Україні. «До цих клубів входить впливова еліта країни, однак після презентації стало зрозуміло, що ця еліта не розуміє ситуації в Україні. Відчувалося, що робота з боку Російської Федерації ведеться не один десяток років, і вона має вплив. Тому виникла ідея зробити англомовний сайт, який би доносив іншу сторону ситуації. Ротарійці Європи схвально сприйняли цю ідею. 47 ротарі-клубів погодилися розглянути такий проект, бо сьогодні в державі не робиться нічого, щоб вплинути на хибні уявлення про Україну. Національні інститути неспроможні вирішити цю проблему, тому ми опинилися в програші інформаційної війни», - вважає Олег Лукша. Він переконаний, що від рішення громадянського суспільства в Україні сьогодні теж залежить геополітичне майбутнє світу.

Ядро англомовного сайту, який буде протидії російській пропаганді у світі, буде в Ужгороді. Ресурс об’єднуватиме новини з усієї України, які будуть правдивими, змістовними, цікавими Європі і світу. Учасники ротарі-клубів сприятимуть поширенню проекту у світі.

Проректор УжНУ Мирослава Лендьел доповідала про роль громадянського суспільства у транскордонному співробітництві на європейському прикордонні. Йшлося, зокрема, про перешкоди, загрози транскордонного співробітництва, а також фактори, які сприяють його розвитку. 

Щодо інтересів країн, які проводять транскордонне співробітництво, то для Угорщини важлива підтримка культурних, освітніх запитів меншин на території України; для Словаччини має значення підтримка малого бізнесу, розбудова прикордонної інфраструктури, освіти й культури; для Польщі – реформи у публічній сфері, інфраструктура, підвищення конкурентоспроможності в сфері економіки; для України важливе усвідомлення спільних інтересів у середовищі прикордонних громад, територій, регіонів певної країни, а також спільних транскордонних інтересів з сусідніми спільнотами.

Мирослава Лендьел зазначає, що в закордонних партнерів справді виникають проблеми в інформаційній сфері. Тому важливо заповнювати прогалини, однак інформація повинна бути якісною.  

Про транскордонне співробітництво йшлося у доповіді почесного президента Міжнародної Асоціації "МАІРР" Наталії Носи. Вона зазначила про проблеми незацікавленості України у розвитку транскордонного співробітництва. Неодноразово вони стикалися з відсутністю лобіювання прикордонних регіонів на національному рівні. Це відображається і на співфінансуванні проектів, коли держава не може виступити партнером і надати відповідні кошти необхідні для реалізації проекту.

Учасники дискусійного клубу передусім підтримали пропозицію Олега Лукші щодо англомовної версії сайту, а також запропонували створити в Ужгороді структуру, яка займатиметься транскордонним співробітництвом, зокрема, координуватиме організації, які сьогодні націлені на таку роботу для ефективнішого просування проектів. 

 

Наталія Каралкіна

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com