image

Незвичні правила поведінки за столом у різних куточках Землі

Подорожі по світу вимагають від туристів знання певних правил, серед яких - правила поведінки за столом.

І хоча місцеві пробачать порушення застільного етикету, краще запам'ятати деякі особливості, які допоможуть зробити в незнайомій країні гарне враження.

Почнемо з Японії. Тут вас обов'язково почнуть поважати, якщо ви будете шумно їсти локшину. Правила пристойності при цьому вимагають видавати гучні хлюпаючи звуки. Це показує, що частування сподобалося. А ось підливати в свою склянку алкогольні напої - вкрай нечемно. Алкоголь, в першу чергу, наливається в склянку сидячого поруч - у відповідь ви отримаєте таку ж люб'язність.

У місцевих закладах Непалу повністю відсутнє самообслуговування, а в гостях рекомендується просити добавку. Ніхто не повинен вставати з-за столу під час колективного обіду. Але якщо потрібно терміново вийти, необхідно вибачитися і вимовити «bistaii khaanus», що означає «будь ласка, їжте повільно».

У Китаї не рекомендується вертикально вставляти в рис палички - виникає асоціація з поминальними свічками. Пригощати когось, використовуючи свої палички, вважається поганим тоном, адже це також пов'язано з похоронними традиціями не тільки в Китаї, але і в більшості країн Азії.

 

 

Не варто принижувати професіоналізм португальських кухарів в ресторані проханням принести сіль або перець.

А у Франції некрасиво обговорювати фінансові питання за їжею.

Побачивши в Мексиці людину за обідом, обов'язково скажіть «provecho» ( «смачного»), таким чином ви продемонструєте свої хороші манери і повагу до культури країни.

Попросивши в Ефіопії індивідуальну порцію, ви викличете здивування. Адже в Ефіопії завжди їдять із загального котла, часто не використовуючи ніяких ложок і виделок.

 

 

І зберігайте тестриманість у виборі кращих шматків, інакше вас вважатимуть жадібним і нецивілізованим. До речі, м'ясо тут подається в останню чергу.
Згідно з нормами ввічливості цієї дивовижної країни, туристи не повинні доливати останні краплі вина в чийсь келих, інакше цій людині доведеться купувати наступну пляшку. Найбільш ввічливим вважається вилити їх у власний.

Відвідуючи австралійські паби, будьте  готові хоча б один раз за вечір купити всім присутнім аперитив.

А в Швейцарії не забудьте почаркуватися келихами. І не сидіть в стороні зі своїм напоєм - така поведінка вважається дуже неввічливою.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com