image

Ефективний спосіб привчити себе прокидатись рано

Якщо ви хочете протягом дня встигати зробити більше, то вставати рано вранці - це для вас. Не обов'язково всі поради почати застосовувати відразу, ви можете внести у своє життя тільки вподобані, і вони зможуть допомогти вам відчути корисність вставати раніше.

1. Не робити різких змін. Починайте змінювати час підйому повільно, шляхом пробудження 15-30 хвилин раніше звичайного. Звикайте до цього протягом декількох днів. Після посуньте час підйому ще на 15 хвилин. Робіть це поступово, поки у вас не вийде досягти мети.

2. Дозвольте собі лягти спати раніше. Часто важко рано вставати, тому що вчора допізна дивилися телевізор або працювали в інтернеті. Пропонуємо почати лягати спати хоч трохи раніше, наприклад, в 11:00 вечора, потім о 10.30, потім у 10. Якщо ви ляжете спати в 10:00, ви без зусиль почнете вставати о 5-6 ранку і робити намічені раніше справи.

3. Поставте будильник далеко від вас ліжка. Якщо він поряд з вашою ліжком, вам легко його вимкнути і продовжити спати. Якщо ж він знаходиться далеко, то вам доведеться встати з ліжка, щоб вимкнути його. Після цього важливо не дати слабинку і не лягти спати знову.

4. Виходьте зі спальні, як тільки ви вимкнете сигнал будильника. Не дозволяйте собі сідати назад на ліжко, а тим більше «прилягти на 5 хвилин». Просто змусьте себе вийти з кімнати,, сходіть на кухню, поставте чайник або випийте склянку води, вмийтеся холодною або ледве теплою водою і ви остаточно прокинетеся і зможете почати якомога раніше свій день.

5. Змініть мислення. Якщо ви дозволите вашому мозку говорити вам, що ви дуже рано прокинулися і не встигли виспатися, то вам буде важко з таким настроєм знайти ранкову бадьорість. Постарайтеся прокидатися з позитивними думками і радіти ранкового підйому, сходу сонця, співу птахів, тиші в будинку.

6. Дозвольте собі поспати вдень. Якщо в перший час буде постійне відчуття недосипання, спробуйте трохи поспати вдень, щоб до вечора не бути сильно втомленими. Рекомендований час для денного сну від 30 хв до півтори години.

7. Зробіть нагороду за ранній підйом. Якщо ви зробите собі хоча б невеликий подарунок за те, що змогли рано встати, то наступного разу це може послужити стимулом, щоб знову встати рано вранці. Нагородою може служити чашка кави, читання книги, приготування смачного сніданку, медитація, спостереження за сходом. Знайдіть щось приємне для вас, і дозвольте собі зробити це у вигляді подарунка.

8. Скористайтеся додатковим часом. Постарайтеся провести заощаджений час з користю для вас або вашої родини. Ви можете приготувати сніданок для сім'ї, прочитати новини в інтернеті, спланувати сьогоднішній день, зробити зарядку і т.д. З часом ви побачите користь в тому, що ви почали вставати рано, і вам більше не захочеться втрачати це дорогоцінний час.

9. Ставте будильник на один і той же час кожен день. Якщо протягом декількох тижнів ви будете вставати рано вранці в одне і теж час, то ви зможете виробити в собі звичку, яку потім легко буде підтримувати. Поступово за допомогою ваших внутрішніх годин ви зможете вставати вранці без будильника.

10. Потрібно захотіти встати рано. Зараз вже багатьом відома сила думок і бажань. Якщо ви зможете виховати в собі сильне внутрішнє бажання вставати рано, то це вам дуже допоможе.

11. Робіть зарядку. Коли як не вранці робити зарядку? Вже точно не пізно ввечері після роботи. Зробивши після сну зарядку, ви тим самим підбадьорите своє тіло і вас не так сильно буде тягнути назад в ліжко. Крім того, це зарядить вас на цілий день.

12. Холодний душ. Мало що може вам так швидко повернути бадьорість після сну, як холодний або контрастний душ. Але на нього ще треба зважитися. Радимо вам хоч раз спробувати після сну холодний душ, хто знає, може ви увійдете до смаку.

Спочатку вам, може, буде важко змінити свій спосіб життя, встаючи рано вранці. Але якщо ви підете наведеним вище порадами і оціните всі плюси від раннього підйому, то незабаром раннє пробудження увійде в звичку.

VitaMarg

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com