image

Гаджети не тільки псують дитячий зір, а й впливають на імунітет, - закарпатські лікарі

 

З нагоди Всесвiтнього дня зору спеціалісти центру розвитку дітей «Я сям» провели семінар на тему «Проблема відхилення зору у дітей, та рекомендації щодо профілактики очних  захворювань». Під час заходу тифлопедагог  центру Таміла Василенко та лікар-офтальмолог Марта Мартин розповіли про особливості дитячого зору у період від народження до шкільного  віку, а небезпеки, які можуть спричинити порушення зору.

Лікарі зазначають, що косоокість для новонароджених є нормою, бо у дітей око формується поступово і вони ще навіть не розрізняють риси обличчя батьків. Але вже у три місяці дитина починає звертати увагу на кольори, обличчя людей, які її оточують. До шести місяців формується бінокулярний зір (дитина правильно оцінює дистанцію).

Фахівці наголошують, що на огляд до окуліста потрібно приводити дитину вже з першого місяця життя. У такий спосіб можна запобігти різним очним захворюванням. Якщо лікар виписав дитині окуляри, батьки мають психологічно підготувати її до можливих глузувань з боку однолітків. Дитину потрібно хвалити за те, що вона носить окуляри, а не соромити її.

Щодо профілактики очних захворювань, лікарі рекомендують:

читати і писати дитині сидячи рівно, не сутулитися  і не нахилятися вперед;

тримати книжку нижче підборіддя, шию – вертикально;

читати при правильному освітленні (60В), світло має падати з лівого боку;

не читати на яскравому сонці.

Не більше, ніж півгодини у день варто проводити за комп’ютером. Під час семінару лікарі говорили й про гаджети, які потрапляють до рук дитини вже з перших років життя. Від зловживання такими пристроями у дитини не лише псується зір, але й різко падає імунітет. З іншого боку, від техніки ми не подінемося нікуди, тому спеціалісти рекомендують дотримуватися певних  правил під час користування комп’ютерами і гаджетами.

Якщо дитина довго проводить час за такими пристроями, потрібно регулярно виконувати таку вправу моргання. Комп’ютер висушує слизову оболонку, тому треба  привчати дитину до частого моргання, щоб запобігти цьому. Також варто пояснювати дітям, що телефон – це пристрій для розмови, й аж ніяк не для читання, бо він найбільше шкодить зору!

 

Лілія Беньковська

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com