image

Як позбутися безсоння за 1 хвилину

Приголомшлива по ефективності і простоті практика, яка дозволить дуже швидко засинати. Prozak.info перевірив на собі, і це дійсно працює! Спробуйте і ви.

 Причин безсоння багато, китайська медицина виділяє 5 основних причин : 

1. Надмірне психічне напруження викликає спадання життєвої енергії і крові, їхня нестача в серці і селезінці, погіршення харчування і блукання думок. Все це веде до безсоння.

2. Дефіцит крові в серці і почуття занепокоєння. Коли ви стурбовані, вам складно заснути. Це одна з причин безсоння.

3. Депресія, дисбаланс енергії в печінці і розлад свідомості викликають дратівливість і безсоння. Нервозність і страх призводять до дефіциту енергії в жовчному міхурі і безсонні.

4. Неправильне харчування погано позначається на стані селезінки і кісток. Нетравлення порушує сон. Особливо якщо ви поїли безпосередньо перед сном.

5. Надлишок вогкості і накопичення слизу і мокроти вселяють тривожні думки, викликаючи безсоння.

 

 

Коротше кажучи, психічний і фізичне перенавантаження, фізична слабкість, неправильне харчування, переїдання на ніч, - все це знижує життєві сили і є одними з причин безсоння.

 

Ця практика народилася не вчора, а була століттями випробувана йогами для входження в медіативних стан. Рекомендується використовувати цей метод також в стресових ситуаціях, для того, щоб моментально заспокоїтися.

 

Так що це за диво-метод? Це дихальна практика 4-7-8.

- Язиком торкніться піднебіння за передніми верхніми зубами.

- Покладіть руку на груди, щоб контролювати, що ви дихаєте животом.

- Зробіть вдих носом на 4 рахунки.

- Затримайте дихання і порахуйте до 7.

- Видихніть через напіввідкритий рот (язик торкається піднебіння) на 8 рахунків, тобто у вас повинен вийти дуже довгий видих із злегка свистячим звуком.

Зробіть 4-8 повторів.

Відразу у вас може не вийти, просто тренуйтеся. Збільшуйте кількість повторів поступово, почніть з 2-3, потім додавайте кожен день по 1 повтору. Після видиху робіть довільний перерву.

 Перед сном краще робити вправу лежачи. Якщо ви використовуєте її протягом дня, то сидячи або лежачи.

 

 

Як рахувати?

Швидко чи повільно? Можна вважати і швидко, і повільно. Важливо рахувати в одному темпі під час всього виконання вправи.

Тут найбільш важливе співвідношення тривалості вдиху-затримки дихання і видиху: 4-7-8

 Однак при повільному рахунку ефект від вправи буде більше!

Цю техніку радять застосовувати не тільки для засипання, але при бажанні покурити, при неспокої, при будь-якій стресовій ситуації.

Що при цьому відбувається?

Під час тривожного або стресового стану йде викид в кров адреналіну, за рахунок чого дихання стає поверхневим і швидким. Коли ви робите дуже повільний видих (а він виходить в 2 рази довше вдиху), то сповільнюється серцевий ритм і ви заспокоюєтеся.

До того ж, йогами давно помічено, що при спостереженні за диханням і за рахунком заспокоюється і наш розум. Почуття тривоги буде йти, а тіло почне розслаблятися.

Ви можете використовувати цю техніку як перед самим засипанням, так і вночі, якщо ви чомусь прокинулися. Не дайте думкам заволодіти вашим розумом, відверніться на спостереження за диханням і на рахунок.

З першого разу у вас може не вийти. Не турбуйтеся і продовжуйте практикувати. Адже освоївши цю методику для засипання, ви зможете відмовитися від снодійних препаратів назавжди.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com