image

Як скоротити калорійність раціону й жити довше, - лікар-дієтолог із Закарпаття

Щоб прожити довге і щасливе життя, треба замінювати харчові калорії - емоційними. 

Рецепти такої заміни, а також поради щодо розвантажувальних днів написала на своїй сторінці відомий лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська. 

"Мабуть Ви, дорогі друзі, пам'ятаєте, що людина може прожити 120 років (це наука вже точно підтвердила, а те, що біблейські герої жили понад 900 років, ще, поки, ні).

Так от, ОДНІЄЮ З УМОВ не лише продовження життя, але з зниження ризику хвороб, які пов'язані зі старістю (цукровий діабет 2 типу, хвороба Альцгеймера, вікова дегенерація сітківки, глаукома та багато інших, не менш неприємних) є скорочення калорійності раціону, в середньому, на 30%.

І чим швидше ми почнемо це робити, тим більше у нас є шансів доплюсувати років до життя: це, приблизно, до 86 років

Якщо при цьому ми ще й будемо щасливими власниками так званих "генів довголіття" (якщо наші пра- та дідусі та пра- та бабусі прожили довго), то до цих років можемо додати ще музику. 

Одним словом, що робити, щоб скоротити ці калорії?
Варіантів є декілька:
1. Робити розвантажувальні дні. 
2. Голодувати, тобто пити лише воду.

Розвантажувальні дні можна робити на кисломолочних продуктах, наприклад, сирі до 5%, некислому кефірі або ряженці; або на овочах (салат із капусти, огірки, зелений салат, печений гарбуз, не дуже кислі яблука і все, що підказує фантазія). Овочі та фрукти містять клітковину, яка тамує відчуття голоду і є джерелом енергії.

Голодування також корисне, бо дає змогу системі травлення повністю відпочити, а ще -- легше позбавитись від хворих/ракових клітин, які під час голодування будуть самоперетравлюватися (цей процес називається аутофагією). Голодувати не можна лише людям з підвищеним рівнем цукру в крові та у кого є діабет (як 1-го, так і 2-го типу).

Такі напівголодні, або ж і зовсім голодні дні можна проводити 1 або 2-чі в тиждень, таким чином, "урізаючи" калорійність. 
Для організму такі "омолоджувальні" дні є легким стресом, а ми знаємо, що незначний стрес корисний для організму: він стимулює роботу імунної системи, системи антиоксидантного захисту та "гасить" прояви алергій.

Звичайно, це не означає, що у всі інші дні потрібно "відриватися на повну", компенсуючи втрачене смаженим м'ясом з макаронами :)

Ці "малокалорійні дні" можна заповнити "емоційними калоріями": слухати гарну музику, читати корисні книги, спілкуватися з цікавими людьми, робити хороші справи. Тоді малокалорійні дні у Вас асоціюватимуться Із чимось прииємним. 

Крім того, буквально декілька днів тому вчені зробили неочікувану заяву: надмірне вживання рослинної їжі шкодить нашій планеті (читайте пост нижче). Тому зменшення споживання калорій корисне як для продовження життя людей, так і нашої планети :)", - радить Скиталіська. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com