image

Застілля без наслідків або як не переїдати

Навіть якщо ви дотримуєтеся принципів здорового харчування і намагаєтеся вибирати тільки корисні продукти для святкового столу, після низки свят і рясних частувань цілком можна набрати пару зайвих кілограмів, відчути такі неприємні симптоми, як здуття, важкість, втому і сонливість. Якісні продукти на святковому столі - це ще не все. Не менш важливо те, як ми їмо.

Ділимося з вами 7 принципами усвідомленого харчування, які допоможуть отримати максимум задоволення без шкоди для здоров'я, ризику набрати зайві кілограми і затьмареного настрою. 

Дослідження показали, що практика усвідомленого харчування допомагає поліпшити харчові звички. Вона особливо корисна для тих, хто не може відмовитися від чергового келиха вина, схильний до заїдання емоцій і стресу печивом, шкідливою їжею, відчуває безконтрольну тягу до деяких продуктів, що викликають залежність.

Усвідомлене харчування допоможе в повній мірі насолодитися смаком новорічних страв без переїдання і наслідків.

 

Спостереження

Перш ніж сісти за стіл, знайдіть хвилиночку, щоб поспостерігати, як ви відчуваєте себе в цей момент. Чи є відчуття стресу, голод, поспіх або збудження? Спробуйте заспокоїти відчуття і вирівняти емоційний фон. Для цього достатньо проста концентрації уваги на диханні протягом хвилини.

Коли ваші бажання знаходяться під контролем, а не обумовлені емоціями, ризик з'їсти більше через хвилювання або навіть радості набагато менше.

Подяка

Перед їжею на секундочку задумайтеся і подякуйте (про себе або вголос, якщо це буде доречно) всіх тих людей, хто був вніс внесок у створення щедрого столу - фермерам, продавцям, господині, яка готувала їжу, родючій землі, творцеві і тим, хто розділить з вами святкову вечерю. Насолоджуйтеся їжею - смаком, виглядом, ароматом, підібраними інгредієнтами, майстерність господині! Практика подяки допоможе встановити зв'язок з тим, що ви їсте і вашими відчуттями.

 

 

Не їжте на бігу

Якщо ви знаєте, що вам доведеться перепробувати багато страв і кілька разів, відмовтеся від одного прийому їжі протягом дня або перекусу, або не ковтайте їжу, яку ви пробуєте. Чим більше будуть проміжки між основними прийомами їжі - тим більше справжнім буде відчуття голоду і насичення.

Накладайте 1 порцію

Спробуйте слідувати правилу: спробувати кожну страву всього 1 раз. Найкраще змішувати якнайменше страв. У цьому випадку ви зможете накладати порції побільше, але тільки ваших улюблених страв.

Рух навіть за столом

Рухаючись, ми краще відчуваємо наше тіло і стан, ніж коли знаходимося в статиці. Запропонуйте допомогу господарці, позалицяйтеся з сидячими поруч, відійдіть зайвий раз поправити зачіску або покрутитися перед дзеркалом.

Жуйте повільно

Чим повільніше ви їсте, тим швидше ваш обмін речовин і навпаки, якщо ми поспішаємо - уповільнюється метаболізм, знижується здатність організму засвоювати корисні речовини з їжею, апетит наростає.

 

 

Постарайтеся їсти так, щоб ваша тарілка не виявлялася порожньою і розтягувати і смакувати кожну страву, насолоджуючись разом з тим приємною бесідою.

Не вступайте в клуб чистих тарілок

Якщо ви відчуваєте, що вже майже наїлися, залиште останні кілька шматочків на тарілці. Ніхто не любить переводити продукти, однак те, що ви переїдете, ніяк не допоможе голодуючим.

Завдяки цій практиці новорічні застілля перетворяться для вас не в випробування і муки, а безмежне задоволення без наслідків!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com