image

Перший раз за кермом. Як побороти страх

Розпочинати щось – це завжди виклик, який супроводжується страхами. Особливо побоювання чи навіть панічна боязливість виникають, коли після навчання водіння автомобіля доводиться вперше самостійно сідати за кермо.

Ти залишаєшся сам на сам зі своїми тривогами та відповідальністю. Все це тисне на тебе і важко змусити себе сісти в автівку, й вирушити у своїх справах. Звідки ж береться цей страх і як з ним впоратись – розглянемо детально у цій статті.

Причини страху перед водінням

Страх перед чимось глобальним вибудовується ланцюжком з дрібних побоювань. Водії-новачки бояться не самого процесу водіння, адже з цим вже успішно вправлялись, коли здавали на водійські права категорії В. Лякають ймовірні наслідки. Підсвідомість людини назбирує різноманітний негативний життєвий досвід і переконує, що це обов’язково станеться з тобою. Людський мозок наче захищає побоюваннями й відводить від небезпеки.

У випадку з водінням можуть виникати страхи:

  • потрапити у ДТП;
  • отримати штраф за неправильне керування машиною;
  • допустити помилку і бути висміяним за некомпетентність;
  • пошкодити нове авто.

Все це так чи інакше лякає будь-якого водія, але досвід у водінні приглушує побоювання. Впевненість у своїх діях напрацьовується роками, потрібно зробити перші кроки.

Методи боротьби зі страхами

Варто усвідомлювати, що страх в розумній мірі є корисним. Адже він дозволяє утримуватись від небезпек, бути обережним і уважним. За кермом він необхідний, щоб пам’ятати всі ризики. Проте потрібно вчитись володіти ним і діяти, не зупинятись перед ним. Ось що допоможе вам впевненіше почувати себе за кермом:

1. Розпочинайте водіння з невеликих швидкостей. 30-40 км/год для початку буде достатньо. Так ви навчитесь бачити інших учасників руху, дорожні знаки, саму дорогу. Проте довго не «засиджуйтесь» на цій швидкості, поступово додавайте й звикайте, випрацьовуйте швидші реакції. Також варто обрати для цього періоду вулиці з помірним рухом, аби вся активність, що довкола не тиснула на вас.

2. Попросіть перші дні поїздити з вами знайому людину з досвідом водіння. Але таку, яка б спокійно реагувала на ваше ще невпевнене керування і давала тверезі рекомендації. Нехай ця людина сидить на пасажирському сидінні й аналізує, де ви помиляєтесь і на що треба більше приділити уваги.

3. Аналізуйте також себе самостійно. Коли розумієте, що щось зробили не так чи забули, то запитайте себе, що стало причиною – щось відволікло, не побачили знаків чи інших автівок. Аналіз впливає на запам’ятовування, тому наступні рази ви зважатимете на ці хиби.

Також рекомендуємо скористатись спеціальними наліпками на авто, що ви початківець. Вони вказуватимуть іншим автомобілістам про ваші починання, і тому будь-які ваші невпевнені рухи не будуть висміювати чи засуджувати.

При патологічному страху варто проконсультуватись з психологом, аби компетентно побороти його.

Побоювання виникають від відсутності практики. Невпевненість у вміннях керувати автомобілем можуть бути навіяні поверхневим навчанням в автошколі. Якщо навчання проходило «для галочки» і інструктор не приділяв вам достатньої уваги, то результати очевидні – реакції на процеси дорожнього руху не відпрацьовані до автоматизму. Професійний інструктор з водіння вселяє віру у своїх учнів, після таких уроків почуваєтесь впевнено на дорозі.

Можливо, вам варто повторно пройти водійські курси у м. Львів, щоб оновити навики під наглядом досвідченого вчителя. Або ж ви плануєте вперше поринути в цю сферу. Загляньте на сайт автошколи, щоб детальніше дізнатись про те, як проходять курси.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com