image

Які перспективи вступу України до Євросоюзу

Україна є однією з країн, які прагнуть приєднатися до Європейського Союзу (ЄС), але її шлях до членства не є простим. Україна має виконати ряд реформ та вимог, які ставить ЄС, а також протистояти збройній агресії Росії на своїй території. Які ж перспективи вступу України до ЄС у найближчому майбутньому?

За даними Єврокомісії, щоб стати членом ЄС, країна має пройти п’ять етапів: консультативний, оціночний, переговорний, ратифікаційний та імплементаційний1. На першому етапі країна подає заявку на членство, на другому ЄС оцінює її здатність виконати критерії членства, на третьому відбуваються переговори про узгодження законодавства країни з нормами ЄС, на четвертому країна підписує угоду про приєднання, яку мають ратифікувати всі держави-члени ЄС, а на п’ятому країна вступає до ЄС після виконання всіх необхідних процедур.

Наразі Україна перебуває на другому етапі, адже влітку 2022 року вона отримала статус кандидата на вступ до ЄС2. Це означає, що ЄС визнав, що Україна відповідає політичним та економічним критеріям членства, а також зобов’язалася дотримуватися принципів демократії, прав людини, праворульності та ринкової економіки. Однак, щоб перейти до наступного етапу, Україні потрібно виконати сім рекомендацій, які ЄС запропонував їй у листопаді 2023 року3. Ці рекомендації стосуються судової реформи, реформи Конституційного суду, антикорупційної реформи, боротьби з відмиванням грошей, ухвалення антиолігархічних законів, удосконалення законодавства про національні меншини та законодавства про аудіовізуальні послуги.

Уряд України заявляє, що він виконав всі ці рекомендації та очікує на позитивний відгук від ЄС4. Якщо ЄС схвалить прогрес України, то він може оголосити про початок офіційних переговорів з Україною вже на грудневому саміті ЄС3. Це буде історичним моментом для України, адже вона стане першою країною, яка почне переговори про вступ до ЄС під час війни на своїй території5. Однак, цей процес може бути довгим та складним, адже Україні доведеться узгодити своє законодавство з близько 35 розділами акустичного права ЄС, яке регулює різні сфери життя, від сільського господарства до енергетики, від транспорту до освіти, від екології до зовнішньої політики. Крім того, Україні потрібно буде вирішити конфлікт з Росією, яка не визнає її євроінтеграційних прагнень та намагається підірвати її суверенітет та територіальну цілісність.

Таким чином, перспективи вступу України до ЄС залежать від багатьох факторів, серед яких внутрішні реформи, зовнішня агресія, політична воля та солідарність ЄС. Україна має продемонструвати свою готовність та здатність стати повноцінним членом європейської сім’ї, а ЄС має підтримати її на цьому шляху, враховуючи її стратегічне значення та аспірації. Якщо обидві сторони будуть дотримуватися своїх зобов’язань, то вступ України до ЄС може стати реальністю у недалекому майбутньому.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com