Немеш і партнери
image

До Президента тепер можна звернутися з електронною петицією

28 серпня Президент України підписав Указ, яким дав старт роботі електронних петицій на сайті Глави держави. 

Для вітчизняної правової системи електронні петиції є нововведенням, яке Верховна Рада запровадила 2 липня шляхом внесення відповідних змін до Закону « Про звернення громадян». Більш детально про це нововведення, а також про порядок подання та розгляду електронних петицій читайте у окремому матеріалі на ProZak.

Відтепер зареєструвати свою петицію, адресовану Президенту України, або підтримати існуючу петицію можна за посиланням https://petition.president.gov.ua/

Для роботи на сайті потрібно зареєструватися: ввести своє прізвище, ім’я та по-батькові, адресу електронної пошти та ввести пароль. Наразі невідомо, яким чином буде здійснюватися захист від інтернет-ботів, адже теоретично одна й та сама людина може зареєструватися кілька разів, використовуючи різні адреси електронної пошти.

Станом на 3 вересня на сайті Президента зареєстровано близько 3,5 тисяч петицій. Для того, щоб петиція була обов’язково розглянута, вона має набрати щонайменше 25 тисяч підписів протягом не більше трьох місяців з моменту її опублікування. Водночас за Законом електронна петиція, яка набрала необхідну кількість підписів підлягає лише обов’язковому розгляду, а не обов’язковому виконанню. Тобто на таку петицію обов’язково буде надана відповідь (шляхом опублікування відповідної інформації на веб-сайті та письмового повідомлення її автора), але буде вона позитивною чи негативною залежить виключно від результату її розгляду органом чи посадовою особою, якому вона була адресована.

Наразі найактуальнішою є петиція під назвою «Законодавчо затвердити право громадян України на захист». За чотири дні вона набрала більше 22 тис. підписів. Автор петиції Учайкін Георгій Михайлович пропонує доповнити статтю 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту: «Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України. Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом та може бути обмеженою лише за рішенням суду щодо окремої особи».

Другою за популярністю є петиція, спрямована на скасування розмитнення та акцизного податку на імпорт авто (більше 10 тис. підписів).

Більше 6 тис. підписів уже набрали петиції за скасування депутатської недоторканності та за запровадження електронної системи голосування з відбитком пальців у Верховній Раді України.

Близько 5 тис. підписів зібрали петиції, спрямовані на відміну грошової застави для корупціонерів та збільшення міри покарання державних службовців за хабарництво.

Несподівано на шостому місці опинилася петиція під назвою «Попросить у владельцев Burger King открыть в Украине ресторан» (більше 5 тис. підписів). Текст петиції: «Ввиду того, что Facebook отказал Президенту в открытии представительства, мы, народ Украины, требуем открыть хоть что-то. Ресторан Burger King - это дешево, а еще там бесплатная Coca Cola. Просим Петра Алексеевича попросить!».

До слова, в Інтернеті вже є підбірки найбезглуздіших петицій, серед яких:

  • зобов’язати Президента і Кабінет міністрів носити жовто-блакитні костюми;
  • легалізувати хабарі;
  • запровадити англійську мову, як другу державну;
  • легалізувати проституцію без права займатися нею громадянам України;
  • скасувати заробітну плату нардепам;
  • зареєструвати партію «Дідовщина»;
  • додати до синьо-жовтого кольору на прапорі України і червоно-чорний тощо.

Як бачимо, деякі петиції є цілком серйозними, актуальними та аргументованими. Однак деякі зовсім позбавлені логіки та здорового глузду.

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com